Acı çekmek güzeldir 2


 

İlk yazımda acı çekmenin güzel yanlarından bahsetmeye çalışmıştım. “En güzel yanı da insana yaşadığını hissettirmesi” demiştim. Geçen gün ne izlesem diyerek film arşivimi karıştırırken 2013 yapımı Sıcak Kalpler (Warm Bodies) filmini fark ettim. İyi de bu filmle acı çekmenin ne alakası var demeyin az sabırlı olun:)

Efendim bu film gerçekten ilginç, saçma, komik, güzel ve değişik bir film. Son zamanlarda hemen hemen her yapımda karşımıza çıkan zombiler üzerinden yapılmış. Zombi ile insanın aşkı desem filmin ne kadar saçma olduğunu az çok tahmin edersiniz. Filme başlarken “Hollywood iyice senaryo sıkıntısı çekmeye başlamış, bu ne biçim film” demiştim. Filmin sonunda buna pişman oldum. Film hakkında çok fazla ipucu vermek istemiyorum çünkü eğer izlemediyseniz mutlaka izleyin. Aşk, aksiyon, fantastik ve komedi öğelerini içinde barındırarak farkını ortaya koyuyor. Bir iki sahneyi saymazsak ailecek izlenebilecek çok hoş bir aşk filmi bile sayılabilir.

Konuyu dağıttım gittim. Neyse efendim acı çekmekle filmimiz arasındaki bağa geçebilirim artık. Filmin sonlarına doğru bir sahne dikkatimi çekti. Zombi vuruluyor ve kanı akmaya başlıyor. Kız soruyor “acıyor mu?” eleman cevap veriyor “evet”. Sonra bunlar çok mutlu oluyorlar. Sebebi ise; zombimizin acı çekmesi “yaşadığının” bir kanıtı.

Acı çekmenin en güzel yanı ancak bu kadar güzel ve basit bir şekilde anlatılabilirdi.

Gerçekten de bazen öyle oluyor ki acı çekebildiğine bile şükrediyorsun. Bir yerin acıyor ve sen yine de gülüyorsun. Gülüyorsun çünkü fark ediyorsun ki; YAŞIYORSUN.

Allah kimseye acı çektirmesin diyerek bu yazımı da sonlandırıyorum.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Yazamadıklarım başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

2 yorum

  • dennis
    22 Ekim 2013 de 10:49

    çok farklı bir bakış açısı bir o kadar da anlamlı..

  • Harun Keleş
    24 Ağustos 2014 de 14:45

    eleman yaşıyor 😀

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.