Aforizma Kasmak 3


 

Aforizmanın ne olduğunu ilk yazıda anlatmıştım. Şimdi de kendi sözlerimden oluşan bu serinin üçüncü yazısıyla karşınızdayım. Aklıma geldikçe kenara not alıp bir süre sonra bir araya getirerek yazı haline getiriyorum. Beğendiğiniz sözü istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz. Ama kenarına bu yazının linkini de iliştiriverin olur mu?

-İstediğin uyuşturucuyu kullan. Hiçbirisi kıldığın 2 rekât namazın verdiği huzuru vermez.

-Sana gerçekten bırakması zor bir alışkanlık söyleyeyim mi? Kuran-ı Kerim okumaya başla. Duramayacaksın.

-O kadar neşeli (!) bir milletiz ki, anlamına ya da niçin yazıldığına bakmadan “çile bülbülüm” ve “oy onbeşli onbeşli” gibi şarkılarda şakır şakır oynayabiliyoruz.

-Keşke zamanında başörtülü kızlar bu kadar dışlanmasaydı ve onlar da kendilerini topluma kabul ettirebilmek için tuhaf şekillere girmeseydi.

-90’Iar ne güzeIdi ya… Hey gidi hey… HeIe o 80’Ier, 70’Ier… AsıI 60’Iar, 50’Ier dün gibi gözümün önünde… İnsan ne çabuk kiIo aIıyor:)

-Tutmayacak kişiye öğüt vermek çöpe ekmek atmak gibidir.

-İstanbul’da 2-3cm karda kaza yapan araçları görünce İstanbul’u ve İstanbulluları şımarık zengin çocuklarına benzetmeye başladım!

-Bir duânın sessizliği düşerken ruhuma, Anlarım ki vakit, aşk vakti; günlerden Cuma.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Evlendikten Sonra 2 başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

1 Yorum

  • fratt
    15 Ocak 2014 de 10:48

    ben de baştan başladım teker teker yorumlamadım ama idare ediver 🙂 güzel şeyler yazmışsın. en azından bana hitap eden şeyler diyeyim. benim de az buçuk var bişeyler geldikçe yazıyorum.

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.