Aforizma Kasmak 4


 

Kendimce söylediğim özlü sözleri topladığım yazı dizisine hoş geldiniz. Daha önceki aforizmalarım için buraya, buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.

-Hiçbir tartışmanın galibi yoktur. Ama illaki bir galip bulunacaksa bu kesinlikle ilk susan olurdu.

-Eskiden 7 kilo balı 100 liraya veriyorlardır. Şimdi adamlar aşmış; ev veriyorlar, araba veriyorlar, çeyiz veriyorlar… Hatta seccade ve dijital zikirmatik bile veriyorlar. Bir tek hakiki bal vermiyorlar:)

-Hiçbir ölüm ölenle sınırlı değildir.

-Türban ve moda kelimeleri yan yana gelebilir ama türban ve İslam kelimeleri yan yana gelemez.

-Vazgeçilmiş her kötülük, yapılmış bir iyiliktir aslında.

-Farkındayız; internette paylaştığımız dini içerikler kimseyi imana getirmeyecek. Bizimkisi safımızın belli olması için atılmış bir adım sadece.

-Boyu ne kadar uzun olursa olsun hiçbir ağaç toprağa karşı kibirlenmez. Çünkü bilir, her zaman toprağa muhtaç olduğunu ve tekrar toprağa dönüşeceğini.

Kendinizi kandırmayın! Bizim milletimiz, evine ya da dükkânına “falan parti” ziyarete geldi diye görüşünü o yönde değiştirmez. İşin bilincinde olanlar zaten kararını vermiştir. Bilincinde olmayanlar ise gelecek menfaatleri beklemektedir.

-Yeğenimin büyüyene kadar kaç bin defa düştüğünü ve kalktığını sayabilmek isterdim. Böylece başarılı olmak için en az kaç defa denemem gerektiğini bilirdim:)

-Allah hiç kimseyi “Sürücü Kursu Eğitim Kitabı” kadar kalın ve lüzumsuz yapmasın:)

-Kalsiyum karbonatın Rabbimiz tarafından suyun içine katılmasına maden suyu, insan tarafından suyun içine katılmasına da soda diyoruz.

Yeni bir taktik: Eğer çektiğiniz dizi izlenmiyorsa fragmanlarda ayet okutun, gökten ışıkla peygamber indirin. Asıl amaç para kazanmaktır bu dünyada!!!

-Konuşurken isminin önüne ne kadar çok unvan koyuyorsan kişiliğin o kadar geride kalmış demektir.

-Kurtuluş ve Çanakkale Savaşlarında varını yoğunu ortaya koyarak savaşı kazanan Türk halkı savaşlar bitip yeni devlet kurulduktan sonra neden itilip kakıldığını, küçümsendiğini aradan 100 yıl geçmesine rağmen hala çözememiştir.

-Bugün (Allah korusun) savaş çıksa ülkeyi ilk terk edecek olan itlerin ülkeyi kendilerinin sanmaları kadar ironik bir şey bilmiyorum.

-Yaşlı insanlardan çok sık duyarız “ben cahilim evladım, okumam yazmam yok” sözünü. Bu bize cahilliğin aslında okuma-yazma bilmemek değil haddini bilmemek olduğunu anlatır.

-Öğretmenliğin ne tatili ne maaşı… Sabah bahçede sizi bekleyen öğrencinin sizi gördüğünde gözünde parlayan ışık olmasa yapılacak meslek değil aslında.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Kitabın Zararları başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Etiketler:
Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.