Aforizma Kasmak 8


Adeta yazı dizisi haline getirdiğim bu seride kendimce üreterek twitter’a not ettiğim özlü sözleri toparlayıp yazı haline getiriyorum. Yeni sözleri beğenirseniz eskilere göz atmayı unutmayın:

-Iphone da Fenerbahçe gibi, taraftarlarına elit oldukları izlenimi veriyor. Bu yüzden taraftarları sımsıkı bağlıyken diğerleri ondan nefret ediyor:)

-Bir millet teknoloji üretip satarak zengin olabilir ama her millet karnını doyurmak için tarıma muhtaçtır!

-Herkesin rağbet gösterdiğinden uzak dururum, herkesin hayran olduğundan zerre hazzetmem, herkesin beğendiğinden ben nefret ederim.

-Arkadaş bu dünyada akrabalarından ibret alacaksın ve selam vereceksin sadece… Diğer tüm alışverişlerde zarar edersin.

-Network marketing işlerinin ülkemizde tutmamasının en büyük sebebi “dostluk başka alışveriş başka” anlayışını yıkmaya çabasıdır.

-Alfabemiz artık 27 harf çünkü “o şimdi asker, e-devlet kapısında” 🙂

-Vatanım için ben de bir şeyler üretmek isterim çünkü “mutluluk üretmekle, mutsuzluk tüketmekle alakalıdır”

-Ben çocukken yerde tel bulsam ondan oyuncak yapmaya çalışırdım. Şimdiki çocuklara oyuncak verince “bununla ne yapacağım” der gibi bakıyor.

-Bu gece tok yatayım yarın helalleşirim demem. Bugün helalleşirim gerekirse aç uyurum.

-Yatakta mesaj yazarken suratına telefon düşürmeye kısaca “phrop” (phone drop’un kısaltması) diyelim de İngilizce’ye katkımız olsun.

-Bazı insanlara önemli olan şeyin internetteki “like” sayısı değil karakter ve kaliteli insan olmak olduğunu çok acil anlatmalıyız.

-Birinin hayatını iyi yönde değiştirmek harika bir duygu; öğretmenliğin en güzel yanı bu 🙂

-15.30daki otobüse 31 geçe gelirsin, otobüs geçmiş olur. 15 geçe gidersin otobüs 45 geçe gelir.

-Bugünkü duam çağrılınca gitmeyip canı isteyince giden, gittiğinde ev sahibini çağırdığına pişman eden misafir olmaktan sana sığınırım Allah’ım.

-Namaz-abdest yönü zayıf olanların kul hakkına, kul hakkı zayıf olanların namaz-abdeste aşırı önem vermesi çağımızın fitnesi sanırım.

-Birbirini anlayan iki insan aşktan daha öte bağla bağlıdır.

-Galiba hakkında konuşacak fiziksel güzelliği ve yakışıklılığı olmayınca farkına varıyoruz karşımızdakinin de insan olduğunun.

-Bir şaire, bir yazara aşkı tarif ettirmeyin, sonra çok yürekler yanıyor.

-Aslında erkek; kadına karşı beceriksizce davrandığı bir savaşta kaybetmeyi tercih ederek kazanmış olur; kadını kazanmış…

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Çöpe attığımız paralar! başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

6 yorum

 • Elanur
  27 Ağustos 2017 de 09:17

  Favori sözüm ‘birbirini anlayan iki insan aşk dan daha öte bağla bağlanır’ oldu ‘sair veya yazara aşkı tarif ettirmeyin…’ bu da çok iddaalı olmuş hocam ☺ yine harikasınız

 • Tolga COSGUN (@TolgaCogun)
  29 Ağustos 2017 de 22:34

  Bazı insanlara önemli olan şeyin internetteki “like” sayısı değil karakter ve kaliteli insan olmak olduğunu çok acil anlatmalıyız. sözü bana birilerini çağrıştırıyo ama 😀

 • Habibe
  30 Ağustos 2017 de 08:44

  Eline sağlık ☺️

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.