Anneliği En Güzel Anlatan Hikaye


Yok, düşündüğünüz gibi anneler günüyle ilgili bir yazı yazmayacağım. Çünkü anneliğin ne kadar büyük ve kıymetli bir şey olduğunu, hatta Rabbimiz’in rızasının da anne-babanın rızasına bağlı olduğunu* biliyorum ve tek bir günün annelerimize yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum.

Sadece beni derinden sarsan bir hikâyeyi paylaşıp yorumu size bırakacağım.

Saat 03.30’du. Adamın telefonu çalmaya başladı. Başını gömdüğü yastıktan bin bir zorlukla başını kaldıran adam başucundaki telefona uzandı.

“Alo! Kimsiniz?”

“Benim oğlum, annen!”

“Anne of ya… Bu saatte ne var Allah aşkına! Yarın ne kadar önemli işlerim olduğunu bir bilsen.

“Şey oğlum…”

“Ne var anne? Beni bu saatte uyandıracak kadar önemli ne var? Sabah arasan olmaz mıydı?”

Anne oğlundan duyduğu bu kırıcı sözlerden dolayı çok üzülmüş ve çok incinmişti. Ağlamaklı bir sesle şunları söyleyerek telefonu kapattı:

“Bundan tam 35 yıl önce böyle bir gece yarısı saat tam 03.30’da sen de beni uyandırmıştın. Doğum günün kutlu olsun evladım!” **

———————————————————————————————————————————————————————-

*“Allah’ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allah’ın gadabı anne ve babanın gadabındadır.” Hadis-i Şerif (Tirmîzî, Birr, 3.)

**Hikâye “Sevgi Hikayeleri-2” isimli çocuk kitabından alınmıştır. Yazarı belli değildir.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki İlk Av başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Etiketler:,
Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Son Mektup

Dilenci

Martı ile Buzdağı

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.