Artık Benimsin: LG 32LA620S LED Cinema 3D Smart TV


 

Yeni eve taşınmamız sebebiyle televizyon alma ihtiyacı hâsıl oldu. Birkaç arkadaşımla uzun süren araştırmalarımız sonucunda karar kıldığımız bu televizyon hakkında bazı bilgileri yazayım dedim.

Televizyonun teknik özelliklerine şu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-32LA620S

İsterseniz öncelikle bu adresten güzel özelliklerini inceleyin.

Ben daha çok TV’nin kötü yönlerini anlatmak istiyorum. Çünkü her yerde iyi özellikleri varken kötü özellikleri göz ardı ediliyor. Bir şey almak istediğimizde kötü yönlerini de duymak isteriz ki kafamızda bir kıyaslama yapalım ve hangi taraf ağır basarsa kararımızı o yönde verelim.

-En büyük eksisi 32” yani 82 ekran olması. Televizyonların giderek inceldiği ve ekranının büyüdüğü şu zamanlarda eski TV’lerde dev gibi duran 82 ekran maalesef baya küçük duruyor. Aynı özelliklere sahip 102 ekran televizyonlar minimum 600TL farkla satılıyor. Fazla televizyon izlemeyen bir aile olduğumuz için diğer özelliklerinin tam olması nedeniyle bunu tercih ettik.

-Diğer bir eksisi işlemci gücünün düşük olması. Bu da internetten video izlemeye çalışırken yarıda kesilmesine neden olabiliyor.

-Kanal geçişlerinin yavaş olması sizin için bir sorunsa o da eksi yön sayılabilir. Çünkü geçiş süresi 2-3 saniye.

-Yanında 4 adet pilsiz 3D gözlük geliyor. Pilsiz olması şarj etme derdini ve baş ağrıtmasını ortadan kaldırmış. Ancak film izlerken 2metre kadar yakından izlemek gerekiyor. Çünkü daha geriden izlerseniz 3D etkisi kayboluyor.

-Kutusunun içinde askı aparatı çıkmıyor. En dandik firmaların LED TV’lerinin kutu içeriği arasında standart olan duvar askı aparatını harici almanız gerekiyor.

-Eğer wi-fi özelliğiyle internete girmek isterseniz kablosuz mouse ve klavye ya da Sihirli Kumanda almanız gerekiyor. Çünkü kutudan çıkan uzun kumanda (yaklaşık 25cm) ile adres yazmak bile çok uzun sürüyor.

-Eksi özellik sayılır mı bilmiyorum ama 750GB harici hard disk takıp film izlemeye çalıştığımda donmalar yaşadım.

Kullanan birisi olarak bu eksi yönleri gözlemledim. Bunları yok sayarsanız diğer özellikleri zaten tam.

Kişisel düşüncem: Bu eksi yönleri almadan önce biliyor olsaydım almaktan vazgeçer miydim? Hiç sanmıyorum. Çünkü fiyatına göre özellikleri gayet güzel. Maalesef TV firmaları ekranı büyütseler özellikleri kısıyorlar. İkisi de tam olsun isterseniz de en az 2500TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Türk Yapımı Sosyal Ağlar – 7. Güncelleme başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

1 Yorum

  • Hakkı Gürkan TÜÇEL
    28 Mart 2014 de 12:40

    Bizim eve de yeni aldık, aynısı sanırım. 82 Ekran. Televizyon gerçekten güzel. Aynı akıllı telefonlardaki gibi mağazası var ve uygulama indirebiliyorsun. Kaçırdığın dizileri rahatlıkla bölüm bölüm bulabiliyorsun. Özellikle LigTV uygulaması çok iyi. Kaçırdığın goller ve maç özetleri HD bir biçimde izleyebiliyorsun. Sihirli kumandası yanında. Mouse gibi. 25. kanala gitmek bazen zulüm olabiliyor. Mouse’u rakamlara getireceksin. Bazen normal kumandaları aramıyor değilim. Birde tabi sizinde belirtiğiniz gibi kanal geçişleri biraz yavaş. Oda kendi uydu alıcısı olduğu için. Sonradan alışıyorsunuz ama. Genel anlamıyla güzel bir televizyon. LG bu işin kralı.

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.