Artık Benimsin: RADA ABS CARBON 75CM PORSCHE DESIGN


 

Yıllardır gurbette yaşayan birisi olarak şunu söylemeliyim ki iyi bir valiz almak şart. Şimdiye kadar fiyatı 50 ile100 lira arasında değişen 5-6 tane bavul almışımdır. Ama bir iki defa otobüse binen valizler muavinlerin insanlık dışı muamelesine dayanamayarak intihar eder. Ya sapı kopar ya bir yeri yırtılır, bazen de tekerleri fırlar. Bu nedenle hanımımla baş başa verip iyi bir valiz almaya karar verdik. Uzun araştırmalar sonucunda Markafoni’nin indiriminden RADA’nın bir valizini seçtik. Ancak körüğü olmadığı için vaz geçip bunu aldık.

Ürün Özellikleri:

. Ebat: Yükseklik/ En / Derinlik 75 x 53 x 29cm

. Hacim: 90Lt

. Ağırlık: 4,7kg

. Hafif teleskopik çubuklar, sabitlenebilir düğme ile kolay kullanım.

. Ağır koşullara dayanıklı ABS yüzey.

. Körüklü sistemle %20 daha geniş hacim, desteklenmiş köşelerle daha dayanıklı gövde.

. Entegre numara kilidi

. Çift başlı sağlam fermuarlar

. Rulman tekerlek sistemi, 8-tekerlek sistemi

 İç Dağılım:

.   İki taraflı eşya koyabilme

.   Fermuarla ayrılan üst bölüm

.   Fermuarlı organizer çantası

.   Eşya sabitleyici kemer

Almanya’da tasarımı ve üretimi gerçekleştirilmiş olan valiz Markafoni’nin geç temin etmesi, kargo firmasının da geç teslimi sonucu 15 günde elimize ulaştı. İlk dikkatimizi çeken şey; dış yüzeyi düşündüğümüz kadar kalın değil. Hafif bir bastırmayla içine göçebiliyor. Ancak içine eşya doldurunca göçme olacağını düşünmüyorum.

Körüğü de çok fazla açılmıyor. Yine de iki kişinin eşyası sığacaktır.

Tutma yerleri çok hoşuma gitti. Çünkü yumuşak ve kaymıyor.

Tekerleri sağlam gibi duruyor. Yola çıkınca fırlamaz inşallah:)

Henüz kendisiyle yolculuk yapmadık. Odanın bir köşesinde kurumlu kurumlu oturuyor. Birkaç ay sonra yarıyıl tatiline giderken nasipse göreceğiz marifetlerini. Tatil dönüşü kullanışlılığı hakkında yorumlarımı da ekleyeceğim.

Şimdi kalkıp valiz hakkında da yazı mı yazılırmış diyenler çıkacaktır. Ama bir gün ihtiyacı olan birisi araştırma yaparken bu yazıyı bulup faydalanır diyerek yazmak istedim.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Hakkınızı helal ediyor musunuz? başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

4 yorum

 • Aruchan
  Cem Baki
  28 Eylül 2014 de 11:25

  Valiz hakkında yorumlarımı kullandıktan sonra yazayım demişim ama unutmuşum yazmayı. Birkaç kez uzun yolda kullandık. Çok rahat bir kullanımı var. Özellikle 8 tekerlekli olması çok işe yarıyor. Düz zeminlerde hafif bir itmeyle kendisi gidiyor. Tekerleri de gayet sağlam.

  Valizin dış yüzeyi göçer diye korkmuştum ama gayet sağlam. İçini ful eşyayla doldurduğumuz halde fermuarı kolayca kapanıyor. Baya eşyayı da içine alabiliyor. İç hacmi geniş. Dış yüzeyi kolay çiziliyor ama muavinlerin muamelesini görünce çizilmeler falan umrunuzda olmuyor:)

  Valiz çok ağır olduğunda bile sapı sorun çıkartmıyor. Tutma yeri yumuşacık zaten:)
  Almak isteyenler hiç düşünmeden alabilir. Verdiğiniz paranın hakkını veriyor. Ucuz valiz alıp tek yolculukta yenilemek yerine bir kere alın sağlam alın.

  Ürünün görselini merak edenler için: http://imgur.com/R1gLusl

 • Selçuk
  24 Aralık 2014 de 19:56

  Ben faydalandım mesela, yazı için teşekkürler 🙂

 • Ali üçpınar
  27 Aralık 2014 de 23:40

  Üstat valiz çanta merakım hiç yoktur, konuyla uzaktan yakından ilgimde yok, ama öyle bir yazmışsın ki, sayfanda merakımdan valizin resmini arıyorum, resmi nerde acaba diye insan birde resim koyar şuraya 🙂

 • Besparasiz Blog
  28 Aralık 2014 de 06:30

  Sık seyehat eden birisi olarak tam benlik bir konu diyebilirim,zaten görünce balıklama atladım :)Valiz konusu bizim gibiler için olmazsa olmaz.Bende resmini merak ettim ama anlattığınız kadarıyla anladım sanırsam.Bende kelebek desenli bir modeline vuruldum dun 🙂
  Bir valizi test etmek için uçağa binmelisiniz bence.Remen kafa göz dağıtıyorlar.Otobuste belki 2 3 valiz olur sizinkinin uzerinde ama ucakta tahminen 300 kilo :)Şanslıysanız ve en sonlarda check in yaptırdıysanız pastırma olasılığı daha az .Uçak’a koyarken ve alırken valizleri ne şekil attıklarını,ayrıca valizleri beklerken ki dönene bantın üzerine olanca hızlarıyla atılan valizler! kısaca otobus gayet masumana geliyor bana o konuda 🙂

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.