Ben Bunları Yapamam


 

Hani Recep İvedik 2. filmde iş ararken telefon edip “alo, iş ilanı için aramıştım, ben yapamam bu işi” deyip kapatıyor ya, ben de şimdi size kendi yapamayacağım işleri saymak istiyorum.

Siyaset

Kesinlikle yapamam. Yani şu anki şartlarda mümkün değil. Çünkü siyaset adı üstünde “tek ayak üstünde 40 yalan söyleyebilme sanatı” olduğu için bana göre değil. Tabi bazılarını gördükçe içimden bir ses “çık piyasaya, göster insanlara, dürüst siyasetçi nasıl olurmuş” gibisinden ara ara gaz veriyor ama biliyorum ki dürüst siyasetçiyi yaşatmazlar bu ülkede. Ya asarlar ya zehirlerler ya da helikopterini düşürürler.

Karikatür

Espri yeteneğim vardır. Çizimim de güzeldir. Ama bu ikisini birleştirip karikatür çizemem. Çok denedim ama olmuyor. Bu karikatüristler çok zeki insanlar gerçekten. Çok farklı alakalar kurup insanı gülerken düşündürmeyi başarıyorlar. Helal olsun.

Bilim

Matematik, fizik, kimya. Bunların hiç birisini sevmem de başaramam da. Sevmediğim için mi başaramıyorum yoksa başaramadığım için mi sevmiyorum, onu bilmiyorum. Lisede sayısal bölüm okuduğumu da buraya eklersem işin tuhaflığı iyice ortaya çıkar. Normalde çok mantıklı bir insanımdır. Bilim de mantık işidir ama ben yapamıyorum. Biyolojiyi bunların arasında saymıyorum çünkü onu seviyorum. Canlılardaki sırları keşfetmek hoşuma gidiyor.

Yöneticilik

Hayatta yapamayacağım şeylerin başında olması gerekirken buraya düşmüş olan yöneticilik en sevmediğim, en beceremediğim şeydir aslında. Kendi sorumluluğum fazla bile gelirken bir de diğer insanların sorumluluğunu almak hiç mantıklı gelmiyor bana. “Azıcık aşım, ağrısız başım” diyorum.

Dans

Son günlerde kıçı başı ayrı oynayanları gördükçe hayretler içinde kalıyorum. Çünkü ben bunu asla yapamam. Bütün akrabalarım yöresel oyunlarda mükemmel derecesinde beceriklidirler. Ben ise ne yöresel ne modern, hiçbir oyunu ömrümde oynamamışımdır.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Başkasının çocuğunu sevmek başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

3 yorum

 • Reyhan
  8 Ocak 2014 de 19:14

  “Dans yapacaksın da ne olacak?” deyip ruhsuz bir cümle kurayım kimilerine göre.Tabii ki değineceğim kısım bilim kısmı :)Lisede sayısal bölüm okuduğuna şaşırdım bir hayli o.O Ama soruna cevap olarak “bence” sevmediğin için başaramıyorsun.Her şeyin başı sevgi öğretmenim 🙂

 • Kübranur
  25 Şubat 2014 de 03:37

  ” Bilim de mantık işidir ama ben yapamıyorum. Biyolojiyi bunların arasında saymıyorum çünkü onu seviyorum. Canlılardaki sırları keşfetmek hoşuma gidiyor.” da görüldüğü üzere her şey ilgi ve merakla alakalı biraz da bence. Ama diğer bilimlere veya yapamadığımız şeylere ‘bunlar niye var,gereksiz, saçma şeyler’ diye değişik yargılarla da yaklaşmamak lazım. Etrafım da böyle insanlar var da oradan biliyorum, yani yanlış yoldalar bence 🙂

 • Hilal Yavuz
  6 Eylül 2014 de 14:17

  Bende matematik özürlü bir birey olarak asla ama asla bir matematik öğretmeni olamazdım ve nihayetinde de olmadım zaten 😀 Ama saygım sonsuz hayranlıkla takip ediyorum matematiği sevenleri 😀

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.