Bir durun, bir durulun artık


Yazmayayım dedim ama gördükçe iğrendim, iğrendikçe sinirlendim. Meğer ülkemizde ne kadar çok leş kargası, ne kadar çok akbaba varmış.

Birileri ölsün de onların üzerlerinden nemalanalım diyen samimiyetsiz, ahlaksız, iğrenç leş kargaları size buradan sesleniyorum bir durun, bir durulun artık.

Hükümete kızgınlıklarını farklı yollardan çıkarmaya çalışan, kaos oluşturmak için fırsat kollayan, yakan, yıkan, çatışan, sözde madencilerini hakkını savunduğunu iddia eden adiler bir durun artık.

Hükümete toz kondurmamak için bazı gerçekleri görmezden gelen, dürüst ve dindar geçinen “yandaş” medya mensupları ve baktığı her yerde kan gören, kendisi gibi düşünmeyenleri yok etmeye kararlı “kandaş” medya mensupları bir durun artık.

Oturdukları yumuşak koltuklardan uzman kesilen, her olayda devleti suçlu çıkaran, çamur at izi kalsın mantığıyla hareket eden insancıklar ve her olayı paralel yapıya yıkıp hükümeti sütten çıkmış ak kaşık ilan eden yaltakçılar siz de bir durun artık.

Daha fazla beğeni alabilmek adına önüne çıkan her bilgiyi, her fotoğrafı paylaşan ve insanların kanayan yaralarına tuz bastığını fark etmeyen fenocuklar bir durun artık.

Sanki madencilere iyilik yapıyormuş gibi görünüp bangır bangır kendi reklamını yapan leş kargası banka ve firmalar bir durun artık.

Yüzlerce insanın vefatına sebep oldukları halde suçu bir türlü kabullenmeyip birbirlerine atan “yetkisizler”, “bakmayanlar” bir durun artık.

Korkusundan ölü sayısını bile net açıklamayanlar ve abartılı rakamlarla düşmanlıklarını çaktırmadan yapan yabancı kanallar bir durun artık.

Ambulansı, makam araçlarını ve insanları tekmeleyen zihniyeti bozuklar siz de bir durun artık.

Düne kadar varlıklarından haberleri olmadığı halde bugün vefat edenlere timsah gözyaşları döken tuhaf varlıklar bir durun artık. Nasıl olsa birkaç gün sonra unutacaksınız ve ateş düştüğü yeri yakıp kavuracak. Rol kesmeyi bırakıp yine görmezden gelin. Ya da en azından bir durun artık.

Yardım numaraları adı altında ne olduğu belli olmayan numaraları internette yayan, insanların masum duygularından faydalanıp gelen yardımları illegal yerlere yönlendiren şerefsizler size durun demeyeceğim. Siz kendi başınızı yiyin inşallah!

Bütün bu saydığım insancıklar bir dursun artık.

Koskoca bir milletin ciğeri yanarken neye önem veriyorlarsa onun hatırına birkaç dakika sükûnete davet ediyorum.

Kısa bir süreliğine en sevdiğiniz insanları kaybettiğinizi hayal edin. Sonra da yaptıklarınızı gözden geçirin.

Acıtıyorsunuz ulan! Yaptığınız samimiyetsiz davranışlarınızla milyonlarca insanın içini acıtıyorsunuz, bir durun artık!

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Biraz şundan biraz bundan… başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

2 yorum

  • Cem Türk
    16 Mayıs 2014 de 10:06

    Maalesef ülkemizde ayrışma o kadar uç noktalara varmış ki, herkes her konuda önyargılı tarafsız muhakeme yapmaktan çok uzak. Bence en samimi açıklamayı Azerbaycan Başbakan yardımcısı yaptı, ağlaya ağlaya taziye mesajı verdi soydaşları için. Maalesef kendi insanımıza biz o kadar değer vermiyoruz. Yazık.

  • fatih
    24 Mayıs 2014 de 02:29

    Helal Sana………….

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.