Bir sezonun ardından…


Yaklaşık dokuz ay önce “yeni sezona girerken” diye bir yazı yazmışım. O zamandan beri neler değişti ve bu eğitim-öğretim yılı nasıl geçti kısaca anlatmak istiyorum.

Zorla verilen 1.sınıfı Allah’ın izniyle sağ salim tamamladım. Zaten sınıfta kalma olmadığı için okula devam eden bütün öğrenciler sınıfı geçti. Öğrencilerin birçoğunu okuma yazmaya geçirmiştim. Birkaç tane geçmeyen var, Allah izin verirse 2.sınıfın başında onlara da okuma-yazma öğretirim.

Geçen seneye göre daha başarılı bir yıl geçirdiğimi düşünüyorum. Elimden geleni fazlasıyla yaptım.  Öğrencilerim de emeklerimi boşa çıkarmadı. (En azından büyük kısmı boşa çıkarmadı.) Bu nedenle içim çok rahat. Allah bundan sonrası için utandırmasın, âmin!

*                                                                                       *

Sabahçı-öğleci uygulaması nedeniyle öğretmenler arası samimiyet ve muhabbet geçen seneki kadar olmadı. Hatta bazen ortaokul ve ilkokul öğretmenleri arasında çekişmeye bile neden oldu bu uygulama.

Sabahçı-öğleci uygulamasının diğer bir kötü yanı da, sabah ortaokul öğrencilerinin kullandığı sınıfı öğleden sonra ilkokul öğrencilerinin kullanmasıydı. Bu nedenle de çoğu zaman kokmuş ve pislik içinde bir sınıfta ders yapmak zorunda kaldık.

*                                                                                       *

Bu sene içerisinde düğün yapmayı planlamıştım. Ama işin içinde elimde olmayan (kayınpederin inadı gibi) sebepler girince düğün ağustosa kaldı. Ama en azından 8 aydır nişanlıyız:)

Şimdi düğüne 2 ay kalmasının mutluluğu içindeyim.

Allah nasip ederse gelecek sezona eşimle başlayacağım:)

Dualarınızı bekliyorum.

Saygılarımla…

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Okuyorum-Okuyamıyorum başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.