Click!


Aslında bambaşka bir yazı yazacaktım bugün. Ama baktım arşivimde bu film var. Ben de yeniden izlemeye karar verdim.

2006 yapımı olan bu filmi şimdiye kadar 20-30 defa izlemişimdir. Yanlış hatırlamıyorsam Arabalar isimli animasyondan sonra en çok izlediğim ikinci film.

Arabalar filmini kaç defa izlediğimi hatırlamıyorum:)

İlk defa 2006 yılında izlediğimde beni adeta etkisi altına alan ve o seneden bu yana ne zaman hayatım sıkıcı gelmeye başlasa izleyip moralimi düzelttiğim bir ilaç.

Neşeli bir film mi? Çok aşırı değil.

Eğlenceli bir film mi? Fena değil.

Ailecek izlenebilir mi? Kesinlikle.

Peki, bu film için neden yazı yazdım?

Şu yaşıma kadar binlerce film izlemişimdir. Onlarca film beni başka diyarlara alıp götürmüştür. Hele hele sinemada izlediğim Avatar filmi beni adeta büyülemiştir. Ama ne Avatar ne de sinema tarihinin en mükemmel filmleri arasında gösterilen Esaretin Bedeli ve Akıl Oyunları bile beni bu film kadar etkilememiştir.

İyi de beni bu film neden bu kadar etkiledi?

Açıkçası yıllardır düşünüyorum ama bu sorunun cevabını bulamıyorum. Hatta IMDB sitesinde 123 bin kişi oy kullanmış ve 10 üzerinden 6.5 vermiş bu filme. (Eğer bana sorsalar kesinlikle 10 üzerinden 10 alır.)

Ancak ben kimsenin düşüncelerini dikkate almıyorum ve her fırsatta filmi izleyip izleyip hayatımı gözden geçiriyorum. Nereleri bilinçli yaşadığımı, nerelerde otomatik pilota aldığımı görmeye çalışıyorum. Hayatımın her saniyesini dolu dolu geçirmem gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor bana. Kısacası çok önemli dersler çıkartıyorum bu filmden. Hele sonlara doğru iyice kendimden geçiyorum. Tam da krize girmek üzereyken senaryo birden dönüyor ve en başa sarıyor. Birbirinden tamamen zıt iki duyguyu bir arada yaşayıveriyorsunuz o an. Ve bitiriş cümlesi: İyi adamlara bir ara lazım, bu sefer doğru olanı yapacağını biliyorum.

Filmi bir şekilde temin edin ve mutlaka izleyin diyorum!

Kısaca özeti ise şöyle: Michael Newman (Adam Sandler) güzel Donnayla (Kate Beckinsale) evlidir ve çiftin iki harika çocuğu vardır. Ama genç adam onları görmeye pek fırsat bulamaz çünkü şirkete paha biçilmez katkısının, nankör patronu (David Hasselhoff) tarafından bir gün fark edileceğini ve böylece ortaklığa terfi edeceğini umarak uzun saatlerini iş yerinde geçirmektedir. Michael bütün bir geceyi ayakta geçirdiği için o kadar yorgundur ki hangi kumandanın televizyonu açtığını bir türlü bulamaz ve sinir olur. Bunun üzerine, evdeki bütün elektronik araç gereci kontrol edebilecek mükemmel bir uzaktan kumanda bulmaya karar verir. Egzantrik tezgâhtar Morty (Christopher Walken) ona kesinlikle hayatını değiştirecek, deneysel, türünün tek örneği bir kumanda verir.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Öğrencilerden İnciler başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

1 Yorum

  • minece
    15 Haziran 2012 de 07:44

    Filmi izlemedim ,ama mutlaka temin edip izleyeceğim.Ve izledikten sonra tekrar yorum yazacağım.Teşekkür ederim.

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.