Doğal Ege Ürünleri Nereden Alınır?


Öncelikle belirtmeliyim ki bloğumda bugüne kadar paralı tanıtım yazısı yazmadım. Eğer bir ürünü, bir siteyi tanıttıysam bilin ki bizzat kendim tecrübe edip 10 üzerinden en az 9 puan verebildiğim içindir.

2012 yılında bloğumu açmaya karar verip nereden başlayacağımı bilemediğim esnada internet üzerinden tanıdığım (ve bunca yıl geçmesine rağmen yüz yüze tanışamadığım) arkadaşım Atakan Uslu bana bir link atıp “hocam buraya kaydol ve yazmaya başla” dedi. Ben daha “ne oluyor?” demeye kalmadan bir de baktım bloğu açmışım bile. İşte beni blog denizine itip kendi kendime yüzmeyi öğrenmemi sağlayan bu kardeşim babasının 20 yıllık hayalini gerçekleştirmek üzere adım atmış.

Babasıyla birlikte mini bir şirket kurup kendi ürettikleri doğal ege ürünlerini satmaya başlamışlar. Siteyi görür görmez bütün ürünlerden numuneler bulunduran özel paketi sipariş ettim. Bu paket içinde incir, zeytinyağı, yağlı toz biber, zeytinyağlı sabun ve domates sosu var. Sabun hariç hepsini denedim:

İncir o kadar taze ve lezzetliydi ki ben bugüne kadar incir namına bir şey yememişim. O kadar güzel kurutulmuş ki incirin içindeki bal gibi sıvısı olduğu gibi korunmuş. Ayrıca yumuşacık pamuk gibi olduğu için çocuklar bile kolayca tüketebilir. Biz bir kilo kadar inciri bir-iki gün içinde tükettik. Şimdi tekrardan beş kilo kadar incir sipariş etmek istiyoruz çünkü ailecek bayıldık. Hatta çevremizden kim tattıysa tazeliğini ve doğallığını takdir etti.

Zeytinyağı gerçekten de kıvam, aroma ve tat olarak geçer not aldı. Yağlı toz biberi her şeye gönül rahatlığıyla katıyorum. Domates sosu ise kahvaltılarımızın vazgeçilmezi oldu.

Sağ olsun arkadaşım bize torpil yapıp annesinin el emeği incir reçelinden bir kavanoz koymuş kargo arasına. Onu da yemek için sabırsızlanıyoruz.

Diğer değinmek istediğim konu ise paketlemenin kalitesi. Çünkü her bir ürün tek tek korumalı poşetler ve kutular içine yerleştirilmiş. Ayrıca anlaşmalı olduğu kargoyla hiçbir ücret ödemeden birkaç gün içinde ürünlerinize kavuşuyorsunuz.

Arkadaşımdan iki şeyin de sözünü aldım; ürün çeşidinin arttırılması ve indirim kuponları. İlk etapta kestane ve ceviz, ilerleyen süreçte badem, tarhana, zeytin ezmesi gibi Ege bölgesine mahsus lezzetler satışa sunulacak.

Ayrıca indirim kuponları da dağıtılmaya başlanacakmış ki indirimsiz alışveriş zaten milletçe bize ters bir olay.

Gönül rahatlığı içinde alışveriş yapabileceğiniz bu siteyi sık kullanılanlara eklemeyi unutmayın.

Adres: https://www.egeusulu.com

 

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Aforizma Kasmak 8 başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

2 yorum

 • Atakan Uslu
  24 Eylül 2017 de 21:34

  Paha biçilemeyecek bazı şeyler vardır.

  Ben ve babamdan, hayalimizden bahsettiğiniz bu yazınız da onlardan birisi. Çok teşekkür ederim, çok mutlu olduk 🙂

  Beğenmenize de ayrıca sevindik.

  Afiyet olsun! 🙂

 • Fatma Gül
  7 Ekim 2017 de 10:39

  Ben de Akdenizliyim incirin zeytinyağının doğalına çok alışığız. Hemen bi gözatacağım. Çekiliş için girmiştim adresinize fakat gayet yararlı oldu 🙂

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.