En iyi yabancı diziler


 

Bakıyorum da herkes, her platformda izlediği yabancı dizileri listelemiş. Ben de onlardan eksik kalmayayım diye kendi listemi hazırlıyorum:)

Baştan söylüyorum listede bir sürü dizi yok. Peki neden? Öncelikle her önüme gelen diziyi izlemem çünkü saatlerimi vereceğim dizinin belli bir seviyesi olmalı. Ergenlerin bayıldığı vampir dizilerini izlemem mesela. Ya da kanlı, bağırsaklı zombi dizilerini. Kesmeli biçmeli, hayaletli, korkutucu diziler de ilgi alanıma girmez. Bunların yanında sıkıcı olmamalı dizi. Germeli, heyecanlandırmalı, mantıklı ve gerçekçi olmalı biraz. Bir de gizem çözmeli. Gizemi gösterip de sonunu söylemezse, bir de bunu defalarca yaparsa nefretimi kazanır. İlkokul çocuklarının dahi izlediği, ayağa düşmüş diziyi de izleyecek değilim:)

Bu sebeplerin haricinde, hiç izlemediğim Game of Thrones, Arrow gibi diziler listede yok doğal olarak. İzlemediğim diziye yorum yapacak değilim ya:)

Buyurun, kötüden iyiye doğru sıraladığım listem:

Person of Interest

Bu diziye yeni başladım. İlk sezonun sonlarına doğru hep aynı senaryoyla gidiyor diyordum ki çevirdiler diziyi. Çok heyecanlı bir ikinci sezonun ardından ara verdim. Şimdi üçüncü sezonu biriktiriyorum. Çünkü izlemeye başlarsam her hafta yeni bölümün çıkmasını beklemek zor gelecek, biliyorum.

Sherlock

Her bölümü adeta bir film gibi 1,5 saat süren bu dizinin bir sezonu 3 bölümden oluşuyor maalesef. Ama kesinlikle izlenilebilir. Filmlerinden asla geri kalmayan dizi yeni sezonuyla yakında bizlerle.

Spartacus

Bu dizi özellikle görselliğiyle ve savaş sahneleriyle göz dolduruyor. Kesmeli biçmeli dizileri sevmeyen biri olarak bu diziyi çok beğendim açıkçası. Eksi yönü, çok fazla +18 bölümleri var.

X-Files

Aradığım her özelliği bulduğum tek dizi diyebilirim. Eski ama kesinlikle fenomen olmuş bu dizi gerçekten harika. Her sezon 24 bölüm ve 9 sezon olarak çekilmiş. İzle izleyebildiğin kadar. Tek kötü yanı; 2-3 bölümde bir UFO’larla ilgili bölüm koymaları. Bir yerden sonra sıkıyor. Ama gerilim ve heyecan bazı bölümlerde tüylerinizi ürpertebilir:)

Prison Break

Bu diziyi anlatmam için kelimeler yetmez bence. Her bölümün insanı yerinde oturtmayan heyecanı, içerisindeki güzel dersler, konusu, muhteşem karakterler, tam kararında bitirilmiş olması… Ne diyebilirim ki başka? (Ancak burada bir parantez açmak istiyorum. Bu diziyi tavsiye ettiğim bayanlardan olumsuz tepkiler aldım. Bunu da “abi-kardeşin hikâyesini anlattığı için bayanların bu duyguyu anlayamamasına” bağlıyorum.)

Sıktığı için izlemediğim diziler: Fringe, Revolution, Dexter, Breaking Bad, The Following, Under the Dome

Ayağa düştüğü için izlemediklerim: Lost, How i met your mother, House MD, Doctor Who, Supernatural

Gelmiş geçmiş en iyi diziler için IMDB sitesine bakabilirsiniz. Bu liste sadece kendi beğenilerim çerçevesinde oluştuğu için sadece fikir verebilir. Herkesin kendi beğenileri doğrultusunda kendi “en iyiler” listesi vardır elbette.

Gerçi dizi-mag kapandığı için bu dizileri izlemeniz zor olabilir ama biz Türk milletiyiz, bir yolunu buluruz:)

 

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki 17 Aralık Olayları başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

2 yorum

  • Hilal Yavuz
    6 Eylül 2014 de 14:31

    Dexter evet sıkıcı olabiliyor, tek düze giden bana göre sakin bir yapısı var ama hiç bir katile bu açıdan bakmadığım için ilgimi çeken diziler arasında… Onun dışında Perception ı yeni keşfettim. Henüz bir iki bölüm izledim ama sevdim. En azından ilgi çekici… Hannibal da ilgimi çekmeyi başarmış bir dizi… Canım sıkkın olduğunda moralimi düzeltebilecek saçma dizilerimde yok değil 🙂 Mesela 2 Broke Girls… saçma evet ama o an için kafamı dağıtmaya çok iyi geliyor 😀 Herkesin izlediklerini izlememe gibi kötü huyum var maalesef benimde.. 🙂

  • en iyi yabancı diziler
    8 Haziran 2016 de 00:30

    yapılabilecek en iyi liste bu olurdu herhalde. herkesin en sevdiği diziler buraya yazılmış.

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.