Eski Okulum


Beynimde dolaşan bazı düşünceleri burada sizlerle paylaşıyorum. Umarım bıktırmıyorumdur.

Geçenlerde yeğenimi köyümüze yeni yapılan parka götürmüştüm. Park bir süre önce eski okul binasının önündeki bahçeye yapılmış. Bahçe kapısını zorla açtık. Tek oynayan da yeğenimdi zaten.

Yeğenim kaydırakta kayarken ben de eski okul binasını gezdim. Resmen harabe durumda. Halbuki ilkokulu o binada okuduk biz. Sınıfları gezdikçe orada geçirdiğim zamanlar ve hatıralar gözümde canlandı bir bir. Şimdi ilkokul arkadaşlarımla ayrı ayrı yerlerdeyiz.
Köyümüze bu okul fazlasıyla yetiyorken nedense arka bahçedeki kavakları kesip üç katlı bina diktiler. Toplamda 30 öğrenci bile yokmuş köyde şu anda. 5-6 öğretmen geliyor ama kimse isimlerini bile bilmiyor. Eskiden öğretmenler kalacak ev arardı köyde. Müdür ise lojmanda kalırdı. Şimdi lojman bile berbat durumda.

Kimin ne kârı vardı bilmiyorum ama okulu o hale getirenlerin yatacak yerleri yok bu dünyada. Köy desen hayalet şehir gibi. Akşama kadar sokaklarda gezsen on kişiyle karşılaşmazsın. Eskiden hiçbir imkan yoktu ama ortalık çocuk kaynıyordu ve çok güzeldi. Şimdi çocuk parkı bile yapıldı, oynayacak çocuk yok.
Hatıralarla birlikte okulumuzu da mahvetmişler.

Çok hüzünlendim çook.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Efendim (sav) başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Etiketler:, ,
Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

1 Yorum

  • Hilal Yavuz
    8 Eylül 2014 de 20:56

    Düşüncelerini bu kadar samimi anlatışın kimseyi sıkmaz merak etme 🙂 Gerçekten ben bile üzüldüm okuluna… anılarına… insan eli değdimi dünyaya güzellik uçup gidiyor…

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.