Evet, nerede kalmıştık?


Çok çalkantılı, gelgitli, hareketli ve enteresan bir yaz tatilini bitirip sezonu açmış bulunuyorum:)

Biraz iddialı bir cümle oldu ama gerçekten öyle geçti bu yaz. Henüz bu gelgitler bitip de taşlar yerine oturmuş değil.

Peki, bahsettiğim yazda neler yaptım?

-Mesela ömrümde ilk defa uçağa bindim:)

Kalkarken ve inerken yaşadığım gerginliği, kanadın ucundan başlayıp uçağın gövdesine varan titreşimleri, yanımda oturan amcanın rahatlığını, THY’nin ücretsiz ve lezzetli ikramlarını ve yol boyu mızlayan bebeğin ağlayışlarını unutamıyorum.

-Düğünlerde insanların ne kadar stresli olduğunu, en ufak meseleden bile her şeyin son bulma noktasına gelebileceğini gözlerimle gördüm.

-Yine ömrümde ilk defa fındık topladım:)

Önüme bağladığım sepetle dallardan fındık toplarken “püf” bile demeyen nemli hava canıma okudu. Yorulup oturunca alttan batan dikenlerin uçları battığı yerde kalıp iltihap bile yaptı.

-Batı’ya tayin istedik ve geldik ama bu süreç bu kadar kolay gerçekleşmedi. Hatta henüz tuttuğumuz eve yerleşemedik. Hatta ve hatta şu an görev yaptığım okulda bile emanet duruyorum. Her an ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yerimi değiştirebilir.

-Ömrümde ilk kez ev taşıdım ve bu sürecin ne kadar zor, iğrenç ve riskli olduğunu gördüm. Yalnızca sesini duyduğunuz adamlara güvenerek karar veriyorsunuz. Bilmediğiniz insanlara eşyalarınızı emanet ediyorsunuz. Ve ne kadar dikkat ederseniz edin, eşyalarınızda ufak tefek hasarlar oluşuyor. Çünkü o insanlar için sıradan bir müşterisiniz ve eşyalarınız sıradan eşya.

-Yeri gelmişken iki günlük izlenimlerimi de ileteyim. Batıda öğretmenlik yapmak daha kolay. En başta dil sorunu çekmiyorsunuz. Hayat alternatifler çok olduğu için daha ucuz. Sevdiklerinize ve ailenize yakın olmanız da cabası.

Şimdilik üç aylık sürenin özeti bu şekilde. Kendi evimize yerleşip interneti bağlattığımda daha ayrıntılı bir yazı yazabilirim. Daha başka yazılarda görüşmek üzere:)

Allah’ım önümüzdeki sezonu herkes için hayırlı eyle.

Hayırlı bir şekilde tamamlamak nasip eyle.

Yüzümüzü kara çıkarma. Amin!

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Tatil dediğin… başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Nerelerdeydim?

Tatile Çıkmadan Önce

7 yorum

 • bilgfildiz
  16 Eylül 2014 de 15:16

  Amin, amin, amin. Hoşgeldin abi (:

  • cem
   17 Eylül 2014 de 10:40

   Hoşbulduk, bakıyorum sen ev sahibi oldun, biz misafir:)

 • Halil İbrahim Şahin
  16 Eylül 2014 de 16:01

  Batıda Yapmaya çalıştığınız yeni göreviniz hayırlı olsun. Tecrübe dediğini şeyler bunlar hayat inişli ve çıkışlı ilerler her zaman tek düze gitmez. Memleketimize Hoşgeldiniz…

  • cem
   17 Eylül 2014 de 10:39

   Hoşbulduk, evet hep inişli çıkışlı gidiyor bu aralar…tek düze gitse sıkılırdım zaten:)

 • suat saygin
  17 Eylül 2014 de 22:50

  7 kere taşınmış ve bıkmış bir kişi olarak sizi anlayabiliyorum, gerçi ilk kez taşınmışsınız :)) Fındık da toplamışsınız, o günler benim için geride kaldı 🙁

 • Hanım Kız
  23 Eylül 2014 de 00:19

  Aminn 🙂 Hoş geldin…

 • Ali Can
  23 Eylül 2014 de 08:57

  Yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Yeniden yazı yazmaya başlamışsınız. Çok sevindim:))

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.