Film Tavsiyesi


 

Kış geleli bir ay oldu. Kışın uzun gecelerinde yapılacak en güzel şeylerden birisi de tabi ki sıcacık kahve eşliğinde sevdiklerinizle film izlemektir. Başta Hollywood olmak üzere film sektörü de boş durmuyor bu arada. Bu nedenle yüz binlerce film arasından izlenecek film seçmek gerçekten zor iş. Öyle ya, saatlerce izleyip sonunda hiçbir şey kazandırmayan filmle ne uğraşacaksınız?

İşte bu nedenle ben de izlenesi filmleri seçmemize yarayacak birkaç link vermek istiyorum. İnşallah işinize yarar:

5) Quup.com-Son İzlediğim Film (Grup)

Kendi oluşturduğum ve 1000’e yakın üyesiyle quup’un en aktif grubu olan Son İzlediğim Film grubu herkesin izlediği film hakkında yorumunu kolayca paylaştığı bir yer. İsteyen herkesin hemen üye olduğu bu grup sayesinde izleyecek film bulmak artık çocuk oyuncağı.

Hemen Bakayım: http://quup.com/sonfilm

4) SDN-En son hangi filmi seyrettiniz? (Forum Başlığı)

11 Kasım 2007’de açılan bu başlığa 11430 cevap yazılmış. Yani binlerce tavsiye sizleri bekliyor. Ayrıca üye olmanıza da gerek yok. Bu kadar sayfa arasında kaybolmak istemiyorsanız size tavsiyem son sayfalara göz atın önce.

Hemen Bakayım: http://forum.shiftdelete.net/sinema/11765-en-son-hangi-filmi-seyrettiniz.html

3) Bugün ne izleyelim? (Site)

Eğer aradığınız film hakkında yorum ve puanları hemencecik görmek isterseniz aradığınız site burası. Hemen Bakayım: http://www.filmoneri.net/

2) Sinemalar.com ve Beyazperde.com En İyi Filmler (Liste)

Ben sadece bu listelerin linkini veriyorum ancak siz sitelerin içinde dolaşarak başka filmlere de göz atabilirsiniz. Türkiye’nin IMDB’si olan bu iki site mutlaka elinizin altında olmalı.

Sinemalar.com-En iyi filmler: http://www.sinemalar.com/en-iyi-filmler

Beyazperde.com-En iyi filmler: http://www.beyazperde.com/filmler/tum-filmleri/kullanici-puani/

1) IMDB Top 250 (Liste)

Bu siteyi bir numaraya yazdım çünkü dünya genelinde film ve dizi denince akla bu site geliyor. Milyonlarca kullanıcının verdiği oylar sayesinde oluşturulan Top 250 listesi sinema sektörünün zirvesini temsil etmektedir. Ancak dipnot olarak belirtmeliyim ki sadece bu sitenin puanlarına güvenerek film izlemeyin. Çünkü son zamanlarda binlerce kullanıcının bilinçli olarak bazı filmlere yüksek bazı filmlere de düşük puan verdiği çok fazla dillendirilmeye başlandı.

Top 250: http://www.imdb.com/chart/top

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Türk Yapımı Sosyal Ağlar – 7. Güncelleme başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

4 yorum

 • Digiheryerde
  21 Aralık 2015 de 18:59

  Çok Başarılı çalışmalar yapıyorsun tebrik ederim

 • korku hikayelerim
  24 Mayıs 2017 de 12:31

  dünya’nın en iyi, korku filmi önerileri ni öğrenebileceiğiniz ve Korku İçinde korku hikayelerini okuyabileceğiniz muhteşem bir site.

 • Ankaralı
  7 Haziran 2017 de 12:11

  Güzel bir bilgilendirme. Teşekkür ederim.

 • Elanur
  26 Ağustos 2017 de 16:01

  Çok işime yarayacak bu bilgiler için teşekkür ederim hocam

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.