Genç Beyin ve Yedikıta


Aslında amacım ikisini de ayrı ayrı tanıtmaktı. Ama elim değmişken ikisini birden tanıtıvereyim. İkisi de yıllardan beri takip ettiğim ve çok beğendiğim dergilerdir. Kategorileri ayrı olsa da beyni ve ruhu doyurması bakımından benim gibi “zor beğenen” birisinin takdirini kazanmayı başardı.

Genç Beyin bir zamanlar tüm dünyayı kasıp kavuran kişisel gelişim alanında yayın yapan ve ayda bir çıkan bir dergi. Ama öyle böyle bir dergi değil. Eline bir defa aldın mı bırakamıyorsun.

Hangi sayısını eline alırsan al seni ilgilendiren mutlaka birkaç yazı bulabiliyorsun. 11 yıldır piyasada olmasına rağmen asla kendini tekrar etmeyen, her sayısında orijinal olmayı başaran bir dergi.

Tutuşturan yazılar, iddialı sözler, ilginç resimler, faydalı bilgiler, ders çıkartılan itiraflar, madden ve manen ruhunuza hitap eden gerçek hikâyeler, zekâ oyunları ve daha bir sürü içerik her sayıda sizi bekliyor.

Ayrıca bu dergiyle tanıştıktan sonra kendi hayatında meydana gelen değişiklikleri yazan insanları okudukça, okuduklarınızı kendi hayatınıza uyguladığınızda sizin hayatınızda meydana gelen değişiklikleri gördükçe verdiğiniz paranın son kuruşuna kadar değdiğini anlayacaksınız.

Tek eksik gördüğüm nokta ise; ne dergide ne de internet sitesinde herhangi bir mail adresi bulamadım. Dergi ekibine sadece normal posta yoluyla ulaşmak teknoloji çağında pek mantıklı gelmedi bana.

Yedikıta ise özel bir yayın evi olan Çamlıca Basım Yayın Tic.A.Ş. bünyesinde çıkartılan bir süreli yayındır. Dergi ekibi aynı zamanda yayınevi ekibini oluşturmakta, dışarıdan da yazılar alarak dergide yer verilmektedir. Tarih konusunda bu zamana kadar gün yüzüne çıkmamış bilgi ve belgelerin ortaya çıkartılıp çeviri yapılmasıyla oluşturulmaktadır. Tarih dergisi diyorum ancak daha çok Osmanlı tarihiyle ilgili aslında. Osmanlı Tarihinin de 2.Abdülhamit Han zamanına ağırlık veriyor.

Ancak içeriği sadece bunlardan ibaret değil. Tarihle ilgili güncel haberler, belgeler eşliğinde yazılmış makaleler, kitap tanıtımları, Osmanlı Basınından haber ve reklam örnekleri, bir de kitap ödüllü bulmaca her ay sizi bekliyor.

Ayrıca her ay mükemmel bir ek dergiyle birlikte ücretsiz veriliyor.

Benim gibi tarihe ilginiz varsa içeriği dopdolu, baskısı birinci kalite, fiyatı da çok ucuz olan bu dergiden vaz geçemeyeceksiniz.

Bu iki dergiyi bütün gazete bayilerinden kolayca temin edebilirsiniz. Genç Beyin’in fiyatı 7 lira, Yedikıta ise 5 liradır. Piyasada yüzlerce dergi olmasına rağmen “olmazsa olmaz” diyebileceğim dergiler bence bunlar.

Ben her ay iki dergiyi de mutlaka almaya gayret etsem de malum bizim buralara dergiler gelene kadar ya ay çıkıyor ya da hiç gelmiyor:)

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.yedikita.com.tr/

http://www.gencbeyin.org/

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Hayvanat Bahçesindeki Deve başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

2 yorum

  • Recep Hilmi Tufan
    13 Haziran 2012 de 06:18

    İkisini de ben de çok sever ve takip ederim. İnternet üzerinden üye olursanız adresinize kadar gönderirler diye düşünüyorum…

  • minece
    14 Haziran 2012 de 11:42

    Yedikıta dergisine İnternet üzerinden abone oldum.Teşekkür ederim Cem Baki kardeşim.

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.