Hangi diziyi? Niçin? (2)


 

Yerli

Galip Derviş

Her ne kadar uyarlama bir dizi olsa da komik oluşu ve az da olsa gizem çözmeleri diziyi izlememi sağlıyor. Onlarca saçma dizi arasından “eh işte izlenebilir” dediğim sayılı dizilerden.

Seksenler

Her ne kadar Gülden karakterinden nefret etsem de komik diyalogları ve çocukluk yıllarımda yaşadığım güzel zamanları hatırlattığı için izlerim.

Doksanlar

Aslında zerre kadar sevmediğim bir dizi. Denk gelince beş-on dakika bakıyorum işte. Ne hikayesi, ne karakterleri ne de anlatımı oturmuş. Seksenler tutulunca bunu da yapıverelim demişler.

Yabancı

Breaking Bad

İnternetteki yorumları ve imdb puanını görünce mutlaka izlemem lazım dedim. Hevesle başladım ama çok çabuk sıkıldım. Sıradan bir aile dizisi gibi geldi bana. Deneyin, severseniz izleyin işte.

Under the Dome

Yeni bir dizi olması ve Stephen King’in romanından uyarlanmış olması merakımı cezbetti. Nereden geldiği belli olmayan ve yok edilemeyen bir kubbenin altında kalan insanların hikayesi ilginç gelse de olmamış sanki. “Nereye kadar gidecek bu böyle?” sorusu diziyi izlerken sürekli zihnimde dolanıyordu. Şimdilik ara verdim. Devam eder miyim bilmiyorum.

Person of Interest

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle başladım. İlk sezonun 18.bölümüne kadar kendimi zorlayarak izledim. Sonrasında baya sardı beni. Şu an 3.sezonun biraz ilerlemesini bekliyorum. Çünkü bir başlarsam biliyorum ki hemen bitireceğim ve devamını beklemekte zorlanacağım.

X Files

İşte listemin gurur kaynağı. Methini çok duyduğum halde başlayamamıştım uzun zamandır. Bir başladım, pir başladım. Heyecan, gerilim, gizem çözme, zaman zaman korkutma, aksiyon… Aradığım bütün özellikler bir dizide toplanmış. Eğer siz de bunları seviyorsanız, yeni çekilen bir sürü diziye ilham kaynağı olmuş bu diziyi kaçırmayın. Vazgeçilmeziniz olacaktır.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Kızlı erkekli öğrenci evleri başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Editör

2012 yılında atıldığı blog macerasında her geçen yıl daha iyiyi hedefleyen yazar öğretmenlik ve babalık konularında da kendini geliştirmektedir. Bu aralar yazarlık damarı da kabarmakta, ilk kitabı için ter dökmektedir.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

1 Yorum

  • Reyhan
    8 Şubat 2014 de 22:00

    Bunun dışında Bilim Kurgu izlemek isteyenler olursa yeni dizilerden Helix ve İntelligence var.Ayrıca Fantastik bir dizi olan Sleppy Hollow’u da tavsiye ederim..
    Türk dizilerini izlemeyi bırakalı çok oldu.Galiba daha da başlamam.Sadece aile arasında,çay saatlerinde felan mecburen..

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.