Hangi diziyi? Niçin?


Aslında çok fazla dizi izleyen birisi değilim. Ama beğendiğim bir dizi olursa takibe alırım mutlaka. Şimdi hangi dizileri niçin izlediğimi kısaca yazayım ki birilerine fikir veririm belki:)

Yerli

Harem: Bu aralar en çok izlediğim dizi. Konu ve senaryo saçma ama espriler zekice ve komik.

Arka Sokaklar: Çoğunlukla saçma ve kendini tekrar eden bir dizi. Ama Hüsnü komiserin ailesinin başına gelenler sayesinde izliyorum:)

Kanıt: Bütün bölümlerini izleyecek kadar fanatiği olmuştum. Bölümün yarısı kanıt inceleme sahnesiyle geçse de senaryosundaki gizem yalnız olduğum zaman tüylerimi ürpertmeye yeterdi. Ayrıca Selim komiser dizinin izlenme oranı arttıran bir karakterdi bence. Şimdilik final yaptı ama başka kanalda devam edeceği yönünde duyumlarım var.

Yahşi Cazibe: Gerçekten komik ve güzel bir diziydi. Bir çok dizi ikinci sezona geçince eski tadı kalmaz ama bu dizi öyle olmadı. Keşke son bölümü öyle bitirilmeseydi.

Leyla ile Mecnun: Ne yalan söyleyeyim çok fazla izlemiyorum. TV’de izleyecek bir şey olmazsa izliyorum. Çok saçma ama komik. Sürekli Leyla değiştirmeleri ve araya üçüncü kişiyi sokup Mecnun’un Leyla’sına kavuşmasına engel olmaları gerçekten sinirime dokunuyor. (Zeynep ÇAMCI’nın oynadığı sezonu çok sevmiştim.)

Zengin Kız Fakir Oğlan: Takipçisi değilim. Sabahları izleyecek bir şey olmadığı için izliyorum genelde. Bazen komik yerleri de olmuyor değil.

Yabancı

Prison Break: Benim en beğendiğim yabancı dizidir kendisi. Bir kardeşin abisini kurtarmak için vücuduna hapishane planını çizerek hapse girmesi ve uzun uğraşlar sonucu abisini kurtarması çok enteresan bir senaryo bence. İkinci ve üçüncü sezon güzel olmasa da dördüncü sezonla süper bir final yaptılar bence.

Dexter: İnternette çok fazla methini duyduğum bu diziye, beklediğim kadar sürükleyici ve gerilim yüklü gelmediği için ilk sezondan sonra devam etmedim.

Spartacus: Aslında görsellik ve senaryo olarak süper bir dizi. Ama çok fazla açık saçık olduğu için artık izlemiyorum.

Sherlock: Çok güzel bir dizi. Her fırsatta izliyorum. Bölümler biraz uzun ama işin içinde gizem çözme olunca beni kendisine çekiyor.

Fringe: Bu da internette çok övgü aldığı için izlediğim dizilerden. Bilim, gerilim, gerçeküstü olaylar falan olduğu için ilgimi çekmişti. İlk sezon güzeldi ama sonra bozdu bence. Sanırım üçüncü sezona kadar dayanabildim. Daha sonra sıkıldım, devam etmedim.

The Following: Bu diziye yeni başladım. İlk bölümü baya hoşuma gitti. Diğer bölümleri izlenmek üzere beni bekliyor:)

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Projelerim-2 başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

9 yorum

 • byrm35
  31 Mart 2013 de 18:06

  çok yardımcı oldun sayın editör yalnız artık pek izleyemiyomuşsun diye duyduk biz ,kota problemin varmış sanki:))))))))

  • cembaki
   1 Nisan 2013 de 07:03

   Dostlar sağolsun:D

 • çotanak 28
  2 Nisan 2013 de 17:29

  sayın sayfa yöneticisi sizin gibi değerli bir şahsa sataşan bu uyuz kişiliği esefle kınıyorum…:))) leyla ile mecnun konusundada şunu söyleyeyim olaylarda mantık aramadıktan sonra çok zevkli geliyor..keşke ismail abi gibi bi abim olsa :)))))

  • cembaki
   2 Nisan 2013 de 18:01

   Hiç sormayın, işini gücünü bırakmış beni karalamaya çalışıyor sanki eleman:)
   Leyla ile Mecnun konusunda ise; elimde değil, mantık arıyorum maalesef.

 • byrm35
  2 Nisan 2013 de 19:55

  sayın çotanak 28 arkadaşım olaylarda mantık aramak gibi bir yeteneğinizin olmadığını zaten biliyoruz yorumumun üzerine mantıksız yorumlar yapmayınız lütfen:)))))

 • çotanak 28
  5 Nisan 2013 de 04:20

  byram 35 kardeşim yazdığım diziyle ilgili bir durum…gerçek hayatta en az sizin kadar mantıklıyımdır..en iyi bilenlerden biride sizsinizdir bunu…buna rağmen bana sataşma cesaretinizden ötürü kutluyorum sizi…çok öpüyorum sizi :)))))

 • ibrahim
  13 Kasım 2013 de 01:16

  Kanıt dizisi hakkındaki görüşlerinize katılıyorum. Keşke yeni bölümleri çekilse 🙁

 • vişnap
  6 Ocak 2015 de 00:23

  Vallahi ben hiç bir diziyi izlemiyorum daha öncesi de hiç izlemedim.Bir ara benim için üzülme diye sanırım ismi o onu izleyim dedim olmadı çünkü saatler çakıştı tam da akşam yemeği zamanı olmuyor durun ben tv dizi izleyeceğim denmiyor:))

 • Mustafa
  11 Şubat 2015 de 00:44

  Bende pek dizi hatta tv izleyicilerden değilim 🙂 en son izlediğim yani takip ettiğim dizi ezel di sanırım ha bide karadayı yı biraz takip ettim ancak uzun uzadıya seyretme becerisini gösteremedim aslında izlediğim dizilerin bir çoğunu eşimle vakit geçirmek yada onun gönlünü yapmak adına takip ettim genelde ben diyorum ki kişisel hayatı olan ve bir öğretisi olmayan (komik olanlar hariç) dizileri takip etmiyorum banane başkalarının yaşantılarından ben kendi hayatımı takip edemiyorum birde başkalarının uydurma sıkıntı ve dertlerine katlanamam 🙂 kininize kin, kızgınlığınıza kızgınlık, öfkenize öfke, fesatlığınıza fesatlık, evhamlığınıza evhamlık, çekememezliğinize çekememezlik, vs. dahası bir sürü kötü özelliklerimizi arttırmaya yarayan dizilerden kurtulun yada Allah kurtarsın 😉

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.