İkizinizle tanışmak ister misiniz?


Eminim birçoğunuz bu haberi çoktan gördü. Ama benim kadar dikkatini çeken olmuş mudur acaba?

“İnsanlar çift yaratılmıştır” sözünü duyduğum günden beri hep diğer benzerimi merak ettim. Acaba gerçekten var mıdır? Varsa nerededir? Nasıl biridir? Karşıma çıksa ne tepki veririm?

Çocukken bazen ikizimle tanıştığımı hayal ederdim. Bazen de ikiz kardeşleri kıskanırdım; “ne güzel, benzeri yanı başında” diye.

Ünlülerin benzerlerini de zaman zaman ekranlarda görüyoruz. Onlar da çok şanslı. Benzerleri kendiliğinden geliyor. İkizinin şöhretinden nemalanabilmek adına…

Peki ya benimki?

Şu an ne yapıyordur?

O da beni merak ediyor mudur?

En önemlisi de hayatta mıdır?

Belki de yıllarca önce rahmetli olmuştur.

Bazen “dikkat ettin mi, aynı felana benziyor” diyerek beni birilerine benzetiyorlar. Bir tanesiyle yüz yüze tanışma fırsatı da buldum ama hiç kendime benzetemedim:)

Neyse ki internet var. Artık sosyal medya üzerinden insanlar ikizlerini arıyor. İşte bunlardan üç tanesi yani Niamh Geaney, Terence Manzanga ve Harry English bir site kurarak kendi ikizlerini aramaya başlamışlar. Kısa bir sürede Niamh Geaney kendi ikizi olan Karen Branigan’ı bulmuş. İlk karşılaşmaları ve sonrasını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Gerçekten tuhaf bir deneyim.

Kurdukları “twinstrangers” isimli site ve facebook sayfasında kendileriyle birlikte birçok insanın ikizini bulmasına yardım eden bu gençler benim yıllardır hayalini kurduğum şeyi gerçekleştirmişler. Helal olsun.

“İyi de bulsak ne olacak?” diyen ruhsuzların sesi kulağıma kadar geliyor. Benzerinizle karşılaşmak, onu tanımak tuhaf ama hoş bir deneyim olmaz mıydı?

İlla elimize bir şey mi geçmeli?

Ya da bu benzerliği çıkarımıza kullanmamız şart mı?

Belki de ikizim şu an bu yazıyı okuyordur ama fotoğrafımı koymadığım için birbirimizden haberdar olamayacağız.

Varsın olsun, ben kendisini merak etmeye devam edeceğim. Eğer hakkımızda hayırlısı karşılaşmaksa Rabbim elbet bir gün karşıma çıkarır.

Eyyyy ikizim, geldiysen üç kere vuuurrrr. Şaka şaka, ama gelirsen söz, sana bir çay içireceğim:)

Bir önceki yazımız olan Mutluluğunuz mutluluğumuzdur 2 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

3 yorum

 • AHMET
  16 Nisan 2015 de 16:38

  Yine güzel bir konuya değinmişsiniz.

 • Ali Can
  17 Nisan 2015 de 10:16

  Benim ikizim yoktur bence

 • Elanur
  28 Ağustos 2017 de 14:15

  Ya hocam siz ne farklı bi insansınız çok eğlenceli bir yazı olmuş yine ellerinize sağlık umarım bir gün ikizinizi bulursunuz

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.