İlginç ve etkileyici hediye fikirleri


Durun gitmeyin! Bu herhangi bir siteyi tanıtmak ya da reklam yapmak için yazılan bir yazı değil. Sevdiğimiz insanlara hediye vermek hepimizi mutlu eder değil mi? Zaten hediyeleşmek Peygamber efendimiz tarafından da teşvik edilmiş.

Lakin çoğu zaman hediye seçerken tıkanırız ve birçok özel günü klasik hediyelerle geçiştiriveririz. İşte ben de bu soruna çözüm bulmak adına kendi bulduğum birkaç ilginç hediye fikrini paylaşayım dedim. Baştan söyleyeyim, hediyeler biraz uğraştırıcı, el emeği istiyor ancak ben bu hediyeleri dostlarım üzerinde denedim ve güzel sonuçlar elde ettim. Şimdi mutlu etme sırası sizde!

 

Doğum günü tabelası

Masraf: 50-100 tl arası

Yaş grubu: bebek ve çocuklar

Doğum gününü evde değil de salonda kutlayan bir dostunuza bunu yaptırmanız çok daha dikkat çekici olacaktır. Çocuğun resmini ortaya yerleştirip etrafına çocukla ilgili bilgileri koyarak matbaada yaptırdığınız tabelayı bir şövaleye koyup giriş kapısının kenarına yerleştirdiğinizde gelen tüm konukların ilgisini çekecektir.

 

 

 

Ses dalgası tablosu

Masraf: 20-50 tl arası

Yaş grubu: gençler ve yetişkinler

Sevdiğiniz insanlara bir şiir, bir söz veya bir şarkıyı mırıldanıp ses kaydı aldıktan sonra ses kaydınızı şu sitede açtığınız hesaba yükleyebilirsiniz. Daha sonra sitenin sunduğu seçeneklerle düzenleme yapıp en sonunda elde ettiğiniz görüntüyü ekran yakalama (screen capture) yapın ve Paint programına yapıştırın. Sonra “farklı kaydet” seçeneğiyle kaydettiğiniz görüntüyü matbaadan çıkartıp çerçeveleterek eşsiz bir hediye olarak sunun.

Ya da hiç uğraşmadan google’da “ses dalgası tablosu” şeklinde arama yaparak ses dalganızı tablo halinde hazır olarak da alabilirsiniz ama ben pek hazır hediye sevmem.

 

Mozaik fotoğraf

Masraf: 20-80 tl arası

Yaş grubu: çocuklar, gençler ve yetişkinler

Sevdiğiniz insanın yüzlerce fotoğrafını alıp photoshop programıyla tek bir mozaik fotoğraf haline getirebilirsiniz. Bunun nasıl basit bir şekilde yapılacağı youtube’da video olarak anlatılıyor. Sonuçta elde ettiğiniz tabloyu matbaadan çıkartıp çerçevelettiğinizde yine muazzam bir hediye haline getirebilirsiniz.

Ya da yine hiç uğraşmadan internetten hazır halini de satın alabilirsiniz ama yine tavsiye etmiyorum hazırcılığı.

 

Antikalar

Masraf: 50-500 tl arası

Yaş grubu: yetişkinler

Bu biraz riskli bir hediye. Çünkü atalarımız “eskiye rağbet olsa bitpazarına nur yağardı” demişler. Birçok insan eskimiz, yıpranmış, kullanılmış bir antika eşyadan hoşlanmayabilir. Ancak nadir de olsa bu tarz hediyelerden hoşlanan dostlarınız varsa mutlaka üzerinde deneyebilirsiniz.

Mesela ben ünlü bir yazarın kullandığı eski bir daktilonun evimin başköşesini süslemesinden büyük haz alırım. Sanki o yazarla tanışmışım ve onun yazarlık sırlarına erişmişim gibi gizemli bir mutluluk sarar içimi.

Veya taş plaktan müzik dinlemek çocukluğumdan beri en büyük heveslerimden biri olduğu için gramofon hediye edilse bayılırım.

Ya da yıllar öncesinden kalmış, dışı elle süslenmiş bir porselen fincandan kahve çerken o fincanı kullanmış insanların zamanına ışınlanırım sanki.

Bu tür hediyeyi kendiniz yapamazsınız ama özellikle instagram üzerinden cüzi fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Not: İhtiyacı olanlara ihtiyacı olan şeyi almak bence hediyelerin en güzeli. Çünkü kullandıklarını görmek beni çok daha mutlu eder. Yukarıda yazdıklarım daha çok “her şeyi olan birileri için” hediye seçenekleridir. Ona göre okuyun 🙂

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Türk Arama Motorları 2 başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

1 Yorum

  • Ali Can
    17 Haziran 2017 de 00:59

    en az birini denemeliyimmmmmm

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.