Kafayı değiştirmedikten sonra…


 

Bugün öğrencilerimle ders yaparken espri olsun diye “herkesin kafası yanında mı bir baksın herkes bakalım” dedim. Baktım ki bazı öğrencilerim elini kafasına götürüyor, bazısı da “öğretmenim kafamızı zaten çıkaramayız ki” şeklinde aklı evvellik yapıyor.

Bir an düşündüm, zaman zaman kafamızı keşke çıkarabilsek ve evde dinlenmeye bıraksak. Zaten günümüzün büyük kısmını otomatik pilotta geçiriyoruz.

Aynı tepkileri veriyoruz, aynı yollardan geçiyoruz, aynı cümleleri kuruyoruz. Kısacası farkında olmadan yaşıyoruz. Bu durumda kafamızı yanımızda taşımanın anlamı kalmıyor.

Zaten yanımızda taşısak da ya çok az kullanıyoruz ya da başkası gelip kafamızın ayarlarıyla oynuyor.

Kafa demişken aklıma geldi; bugün şampuanımı da değiştirdim. Yıllardır memnun kaldığım şampuanın son günlerdeki performansı sinir etti. Ben de başka markaya geçiş yaptım.

Sonuç; daha bir defa saçımı yıkadım ve beklediğim performansı henüz göremedim.

Anladım ki; kafayı değiştirmedikten sonra şampuanı değiştirmenin bir anlamı yok!

Bunu da neden anlattığımı bilemiyorum şu anda ama sonuç olarak; fok balıkları da çok yalnız:)

Yazmak istediğim o kadar önemli şey varken, araya giren bazılarına ağız dolusu sövememenin verdiği huzursuzlukla biraz saçmalamak istedim.

Umarım mazur görürsünüz:)

Kafamı toplar toplamaz çok güzel yazılarla karşınızda olacağım. Herkese huzur dolu günler diliyorum.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Memleketten Ramazan Manzaraları başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

5 yorum

 • vişnap
  25 Eylül 2013 de 01:24

  Sevgili Cem önemli olan içinden gelenleri yazmak ama bu bazen pek mümkün olmuyor .Arada kafa dağıtmak lazım yazını sevdim yüreğine sağlık olsun.

 • Beşparasız
  25 Eylül 2013 de 09:41

  Çok haklısın kafa değişmedikten sonra neyini değiştirirsen değiştir fark etmez..Hepimiz zaman zaman yazmak istiyoruz ama yazamıyopruz açıkça bazı şeyleri..O yüzden dışarıdan saçmalamış gibi gözüküyoruz..Aslında o saçmalıklar içimizdeki fırtınayı anlatıyor , anlayana…

  Küfürleri içten göndermeye devam :))

 • GÖKTÜRK
  25 Eylül 2013 de 22:51

  O şampuan sende iyi kafa yapmış örtmenim :)))

 • Beraat
  26 Eylül 2013 de 19:40

  Değiş gel biz buradayız nasıl olsa 🙂

 • Eray
  28 Eylül 2013 de 09:29

  Her zaman biraz saçmalamak insana iyi gelir 🙂 Arada saçmalamak bile gerekli, fakat saçmalamanıza rağmen bir yerlerde iyi şeylere değinmişsiniz. Bu güzel bir şey 🙂 Dediğiniz gibi biraz kafamızı çıkarabilsek de o dinlense ve biraz da vücudumuzu yorsak canımız istediğinde. Zor gibi gözüküyor fakat teknolojinin ilerlemesiyle bunun olacağını umut ediyorum 🙂

  Sevgiler…

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.