Kişisel Gündemim


Ülkemizin gündemi pamuk ipliğine bağlı maalesef. İsteyen istediği an keyfine göre değiştirebiliyor. Bir yerden sonra takip edemiyor insan. “Ne haliniz varsa görün, Allah belanızı versin” deyip televizyonu kapatarak kendi iç dünyanıza çekilmeniz gerekiyor. Doğal olarak kendi gündeminizdeki olaylarla zaman öldürüyorsunuz.

Ben de öyle yapayım dedim. Bakalım benim kişisel gündemimde neler oluyor:

-Yeni aldığım telefona alışmaya çalıştığımı söyleyerek giriş yapayım. Öyle ahım şahım bir telefon değil zaten. Çok pahalı telefon alsak evin yolunu şaşırırız. Bizi idare edecek kadar bir telefon alıp birkaç yıl idare etme yolunu seçtik. Ömrümüz idare lambası gibi yarı kısık şekilde geçiyor. En azından haram yemiyorum diyerek teselli buluyorum.

-Ev alma teşebbüsünde bulunduk ama çabuk vaz geçtik. Evler istediğimiz gibi değildi. Elimiz biraz daha bollaşsın, belki başka alternatifler çıkar diye erteledik. Bakarsın ev derken araba alırız:)

-Öğrencilerimle birlikte sınav heyecanı içindeyim. İlk defa sınav hazırlayacağım. Keratalar da ilk defa sınav olacakları için rehavet içindeler. Önemini anlatmak için çok uğraşsam da başlarına gelmeyince anlamayacaklar. Neyse, ikinci sınavda akılları başlarına gelir nasılsa. Yeni test kitaplarımız da elimize ulaştı. Aileler almakta ısrar edince hem uygun hem kaliteli olarak düşündüğüm İsabet Yayınları’nın kitabını sipariş ettik. Kuzucuklar merakla kitapları bekliyorlar. Ama o testleri bir çözmesinler var ya…

-Veli toplantısında ailelerle aldığımız diğer bir karara göre artık ödev, sınav, başarı, devamsızlık gibi konuları ailelere toplu sms atarak bildireceğim. Eğer faydasını görürsem bundan sonraki yıllar devam etmeyi düşünüyorum.

-Her sabah okula giderken Türkçe’nin Sırları kitabından 15-30 sayfa arası okuyorum. 60’lı yıllarda yazılmasına rağmen insanı büyüleyen ve kendi dilini sevdiren bu kitabı gençlerimize ısrarla okutmalıyız aslında. Bir yandan kelime uyduranlara laf giydirirken diğer yandan efsunlu kelimelerle dil sevgisini aşılıyor. Çok başarılı.

-Müdür beyin odasındaki sazı gördüğümden beri kafamda saz çalmayı öğrenme fikri dolanıyor. Halk Eğitim Merkezi’ne uğrayıp saz kursunu sormam lazım. Yıllardır içimde uhde kalmıştı, çalmayı öğrenmezsem kendimi affetmem. Küçükken öğretmenlerimizden birisi 23 Nisan’da saz çalıp türkü söylemişti. Ben neden yapmayayım? Önümüzdeki 23 Nisan için değişik bir etkinlik olur aslında. Eğer işi ilerletirsem kendi bestelerimi videoya çekip blogda bile paylaşabilirim. Çok pis gaza gelmiş durumdayım şu an:)

-2014 yılı biterken bloğu 2015 yılına hazırlamaya çalışıyorum. Yerimizde saymak yakışmaz bize. Sürekli değişim, sürekli gelişim şart. Elim değmişken temayı da değiştirsem diyorum, kafama yatan bir tema bulabilmiş değilim. Bununla birlikte, neredeyse hiç okunmayan şiir, röportaj ve blog hakkında kategorilerindeki yazıları kaldırdım. Okunmuyorsa, beğenilmiyorsa yer kaplamalarının anlamı yok. Gidenlerin yerine “öğrencilerden” isimli kategorimiz yerini aldı. Bir yıldır bunu planlıyordum ama kendi kafasından yazı yazan öğrencilere bu sene kavuştum. Hatta yazı ve şiirler şu an beklemede. En kısa sürede eklerim inşallah. Sesli Yazı bölümünde DNS değiştirmezseniz sesli yazılar dinlenmiyor. Yakında onları video haline getirip youtube’a yükledim mi tamamdır:)

Şimdilik gündemimde bunlar var. Blog için fikir ve önerilerinizi, hatta kendi gündem maddelerinizi iletirseniz çok sevinirim. Hadi okuyucu, durma okuyucu, koş okuyucu:)

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Telefon tamircisiyle çetin mücadelem başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Etiketler:
Editör

2012 yılında atıldığı blog macerasında her geçen yıl daha iyiyi hedefleyen yazar öğretmenlik ve babalık konularında da kendini geliştirmektedir. Bu aralar yazarlık damarı da kabarmakta, ilk kitabı için ter dökmektedir.

Bunları da sevebilirsin

Nerelerdeydim?

Tatile Çıkmadan Önce

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.