Kızlı erkekli öğrenci evleri


 

Yine iktidar yapacağını yaptı ve gündemi altüst edecek bir açıklamayla dikkatleri başka yöne çekmeyi başardı. Yandaş olsun olmasın medyanın tümü bunu duyar duymaz üstüne atladı. Tabi ki hepsi olaya kendi penceresinden yaklaşarak iktidarın ekmeğine yağ çaldı.

Sihirbazlığın önemli bir kuralı vardır: bütün sihir insanların bakmadığı yerde gerçekleşir. Dikkatiniz bir noktaya çekilir ve siz görmeden başka bir noktada el çabukluğuyla iş görülür.

Ancak, sihirbazlığın bir başka kuralı da der ki; izlemeye gelenler aslında kandırılmaya gönüllü olanlardır. Bu nedenle onları kandırmak çok kolaydır.

Zaten iktidara yakın olan medya iktidarı göklere çıkartmak için, iktidara uzak olan medya ise iktidarın açığını yakalamak için baştaki insanların ağzının içine bakarken, baştakiler bu fırsatı çok iyi değerlendirerek medyayı ayakta uyutmaktadır.

Son gündem: kızlı erkekli öğrenci evleri.

Bu defa bizzat yukarıdan yapılan açıklamaya göre üniversiteli gençler karşı cinsten birileriyle ev tutamayacak. Tutanlar gerekirse polis zoruyla vaz geçirilecek. Çünkü ailelerden şikâyetler geliyormuş.

İyi de,

Ülkemizin büyük bir kısmı çocuklarının karşı cinsle ev tutmasına müsaade etmeyecek bir yapıya sahip.

Diğer yandan, buna müsaade edecek kadar mezhebi geniş olanlar zaten iktidardan yardım istemeyecektir.

Şu da var ki,

Üniversite sınavını kazanmış bir insan akıllı kabul edilir. (Kopyacılar müstesna.) Çünkü kolay bir sınav değildir.

Ayrıca bu sınavı kazanan gençlerin yaşı 20 civarındadır ki kanunlara göre 18 yaşında reşit sayılıyorlar.

Bu insanlar reşit ve akıllı insanlarsa yaptıkları şeyin vehametinin farkında olmaları gerekir zaten.

Dedim ya, her şeye rağmen bunu yapıyorlarsa onların kendi sorumluluklarıdır. Çocuk değil ki azarlayasın.

Buna ek olarak; bir aile çocuğunun üniversitede nerede kaldığını, kimlerle gezdiğini bilmiyorsa bu biraz da ailenin sorumsuzluğudur, devletin değil.

Zaten özel evleri polis zoruyla basmak için orada yapıldığını düşündüğün (zina gibi) şeyleri suç kapsamına alman gerekir ki bu olay ülkemizde yeri yerinden oynatır.

Velhasılı kelam yine bir sihirbaz edasıyla gündemi değiştiren iktidar dikkatleri başka yöne çekip arka planda yapacağını yaptı.

Yeter artık medya, her duyduğun şeye atlama. Bir bekle. Başkaları o konuyu işlerken sen arka planı irdele. Böylece yapmakta olduğunu söylediğin “gerçekleri yansıtma” görevini gerçekten yapmış olacaksın.

Not: Şimdi ben bunları söyledim diye öğrenci evleri güllük gülistanlık sanmayın. 2004 yılında yine Denizli’deki öğrenci evlerinden birinde yaşanan şu olay iktidarı bir nebze olsun haklı çıkarsa da, o yıllarda aynı iktidarın başta olduğunu, neden o zaman müdahale etmediğini sormadan edemeyeceğim.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Bana bir dizi çek… başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Editör

2012 yılında atıldığı blog macerasında her geçen yıl daha iyiyi hedefleyen yazar öğretmenlik ve babalık konularında da kendini geliştirmektedir. Bu aralar yazarlık damarı da kabarmakta, ilk kitabı için ter dökmektedir.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

1 Yorum

  • YazılımSam
    9 Kasım 2013 de 14:44

    Her şeyden ziyade milletimizin zihniyeti değiştirilmeli önemli olan bizim dinimizin emir ve yasakları.Gençlere dini eğitim verilmezse istediğin kadar uğraş zihniyetini değiştiremezsin.Çünkü ona göre bir sakıncası yok.Annesi babasına söylesen ne olacak ki?O çocuk zaten ailesinin verdiği terbiyeyle hareket ediyor.(Asıl anlatmak istediğimi anlatamadım ama. 🙂 )

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.