Projelerim-1


Her insan gibi ben de zaman zaman projeler üretiyorum. Bunların bazısını hayata geçirdim, bazısı sırasını bekliyor, bazısı birkaç gün zihnimi meşgul edip unutuldu, bazısı da ajandalarıma not edildi.

Geçen gün ajandalarımdan birisini karıştırırken iki yıl önce KPSS çalışırken aklıma gelip de not aldığım 3 projem gözüme çarptı. Bu projeleri benim hayata geçirmem şimdilik çok zor. Bu nedenle belki birilerinin dikkatini çeker ve hayata geçirilir diye ümit ederek buraya yazıyorum.

Gücü yeten ve uğraşmak isteyen çekinmeden fikirleri kullanabilir. Eğer ciddi paralar kazanır da zengin olursa beni de görse hiç fena olmaz:)

-Türkiye haritası şeklinde tasarlanmış köy siteleri birliği. İle tıklayınca o ilin haritası çıkacak ve o ildeki köylerden hangilerinin sitesi varsa onlar haritada görünecek. İnternetteki yüzlerce köy sitesi böylece bir çatı altına toplanacak. Bu birlikte yer almak isteyen her site aylık 1TL ücret ödeyecek. Bu şekilde her sitenin hem hiti artacak hem de insanlara kolaylık sağlanmış olacak.

-Haftalık olarak yayınlanan bilgisayar dergisi. Pdf formatında hazırlanacak. İsmi Tekno-Magazin olabilir mesela. İçerisinde şu bölümler olacak; Editörden, Oyun tanıtımı, Teknolojik ürün tanıtımı, Program tanıtımı, Mobil uygulama tanıtımı, Haftanın sitesi ve bloğu, Pratik bilgiler.

Bu içeriğin çoğunluğu internetten toparlanacak, biraz yorum ekleyip kaynak göstererek yayınlanacak. Evet buna benzer bir dergiyi eskiden SDN çıkartıyordu ama bıraktılar sanırım. Ayrıca bizim dergi bir veya iki kişi tarafından çıkartılacak yani kişisel olacak:)

-Film ve dizilerin oylandığı bir site. Siteye giren herkes puan verebilir. Ancak üyeler yorum yazıp puan kazanır. Puanlar da birikir ve her ay çekilişle hediyeler dağıtılır. Yorum yazan herkesin puan vermesi zorunludur. Yorum editörler tarafından onaylanırsa puan kazanılabilir.

Sitenin ismi de; oylu-yorum.com veya oyluyoruz.biz olabilir.

Benim gibi film-dizi izlemeyi seven ve izleyeceği şeyleri seçerken insanların yorumlarını dikkate alanlar için çok faydalı olacaktır.

Imdb sitesi bunu yapıyor ancak verilen puanlar genelde taraflı oluyor. Ayrıca bazı güzel filmler düşük puan alırken bazı kötü filmler göklere çıkartılıyor maalesef.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki İçimde Kalanlar başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

1 Yorum

  • tarihenotdustum
    9 Ağustos 2012 de 01:51

    Hocam fikirleri uretip kenara not etmek bizim milletin kronik rahatsizligi sanirim 🙂 Ama musade edersen elestirilerimi siralamak istiyorum 1-Koy siteleri birliginin hayata gecmesi kismen zor cunku binlerce koyun sitesi olmayacaktir ilgilenecek kimse olmadigi icin. Sitelerin aldigi hit benim blogumun hitinden bile az olacaktir :-)2-Seninde soyledigin gibi benzer dergiler shift delete donanim hbr vs tarafindan cikartilmisti. Tutsa devam ederdi gibi geliyor bana. Aylik olanlari ne kadar tutuyorki haftalik olanlari tutsun? Icerigi gercekten ilginc ve dolu olmasi lazim ki tutsun… 3-Idmb varken pek etkili olmaz zannimca… Yinede guzel fikir. Degisik eklentilerle zenginlestirilebilir belki…

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.