Projelerim-2


Ağustos ayından beri kafamdaki projeleri kağıda geçirmemişim. Şimdilerde kafamı meşgul eden bir projemi de unutmadan yazayım ki kafam rahatlasın. Hem belki birilerine fikir verir bu yazdıklarım.

-İnternette bir sürü haber sitesi türedi. Bunları tek tek dolaşıp haberleri okumak hem çok zaman alıyor hem de insanın kafası karışıyor. Takip etmek istediğin siteleri tek tek tarayıcının yer imlerine eklemen gerekiyor.

Bir tane site yapılsa, kullanıcı adı ve şifreyle kolayca girdikten sonra eklemek istediğimiz haber sitelerini seçip kaydedince o sitelerdeki haberler önümüze düşmeye başlasa.

Sosyal ağ gibi akış da yapılabilir, gündem-siyaset-spor gibi kategori de yapılabilir.

Haber içeriği sağlayan sitelerin orijinal profilleri oluşturulup takipçi sistemi de yapılırsa bu siteleri gerçekte takip edip okuyan kişi sayısı belli olur.

Mesela; Milliyet gazetesinin profili olsa. Milliyet’in haberlerini akışına kaydeden kişi sayısı bu profilde görünse. Böylelikle kim daha fazla okunuyor belli olur.

Ayrıca bilinen haber sitelerinin haricinde, yöresel haber sitelerinin haberleri de akışa bağlanabilirse çok güzel olur:)

Mantıklı mı oldu saçma mı oldu bilmiyorum ama bana baya iyi bir fikir gibi geldi:)

Denemek isteyen olursa çekinmeden bu fikri kullanabilir:)

 

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Korku(tulu)yoruz başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

2 yorum

 • tarihenotdustum
  30 Mart 2013 de 11:06

  Şerrrrefsizim benim aklıma gelmişti!!! 🙂

  • cembaki
   30 Mart 2013 de 11:32

   Ama ben yazdım ilk:)

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.