Sömestr Tatili, Aile Ziyareti v.s.


Uzun bir süredir bloguma bakamıyorum. Sebebi ise okulların tatil olmasıyla birlikte memleketime gidişim. Giderken nişanlımın yanına uğramayı unutmadım tabi ki:)

Yazmadığım zamanlar neler yapmışım kısaca göz atalım:

-Öncelikle nişanlım ve ailesiyle çok güzel 2 gün geçirdim. Nişan sonrası ailem olmadan ilk defa evlerine gidecektim ve çekiniyordum. Bana nasıl davranacaklarını kestirmeye çalışıyordum. Korktuğum gibi olmadı. Özellikle kayınpederim daha samimi bir hava estirdi.

-Memleketime geçtiğimde kardeşimin de evde olduğunu öğrendim. Birkaç gün sonra ablam ve yeğenlerim de gelince sıkıcı olacağını düşündüğüm tatil çok keyifli olmaya başladı. Yeğenim küçük olduğu için abimler gelemedi ama yine de güzeldi.

Köyümde kar yoktu ama kış ayları olması sebebiyle köyde kimse yok gibiydi. Pek evden dışarı çıkamadım. İnternet zaten yok.  Vınn’ım var ama 2 hafta için yükleme yapmayı gereksiz buldum. Ailemle birlikte kafamı dinlendirmeyi tercih ettim. İyi de yapmışım:)

Evdeki tv bozulunca fırsat bu fırsat deyip led tv aldım eve. Anneme kalsa tüplü tv almak istiyordu ama teknolojixte uygun fiyata lg m22 serisi tv bulunca hemen aldım. Çok iyi yapmışım çünkü tv çok hoşuma gitti:)

Dönüş bu defa nedense zor geldi bana. Bavuluma sığdığı kadar yöresel lezzetlerden de getirdim. Evlenirsem çuval çuval getirmeyi düşünüyorum. Çünkü buralarda o lezzetleri bulmak mümkün değil.

-Şampuan kimyasal diye doğal sabun almaya karar verdim ve Siirt’in meşhur bıttım sabunundan aldım. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Saçlarım şimdiden isyan etmeye başladı:) Rengi soldu, matlaştı. Du bakalım az daha kullanayım. Olmazsa yine şampuana geçerim:)

-Normalde tek öğün yemekle idare ederken tatilde annemin ısrarlarıyla günde 3 öğün yemek yemeye başladım. Zaten günler kısa ve soğukta dışarıya da çıkamayınca biraz kilo almışım. Arkadaşlarım da bunu yüzüme vurunca hemen kilo verme çalışmalarına başladım. Ve hissediyorum, 2 kilo verdim sanırım:)

Şimdilik benden bu kadar:) Takipte kalın olur mu:)

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Hoşgeldin Erva Bebek başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

1 Yorum

  • vişnap
    17 Şubat 2013 de 15:45

    Güzel bir tatil geçirmişsin ne güzel yine Allah nasip etsin .Peki memleketin neresi yöresel gıdaları filan da söyleseydin iyi olurdu..Memleketin gıdaları bir başka güzel oluyor.Haa bir de şampuandan asla vazgeçme.saçlar alıştığını istiyor yok bulamazsa isyan ediveriyorlar Cem.

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.