Takip Ettiğim Dost Bloglar


Blog dünyasında başka bir blogdan bahsetmeye “mimlemek” deniyor. Benimse hiç alışamadığım hiç sevemediğim bir kelime. Onun yerine “dost blog” demeyi daha çok severim. Zaten dost olmadığım birisinin bloğunu takibe almam. Dost olabilmem için de yazdıklarına bakarım. Eğer güzel yazılar yazıyorsa iletişim bölümünden yorumumu söyler iletişime geçerim. Cana yakın biriyse zaten muhabbet eder dost oluruz.

Kenar panelde gördüğünüz “Dost Bloglar” bölümü bu şekilde oluştu. Peki, bu blogların sahipleri kim? Milyonlarca insan arasında bilgi, tecrübe, duygu ve düşüncelerini blogda paylaşma cesaretini gösterebilmiş ve bunu da kaliteli yaparak binlerce blog arasından sıyrılmış bu insanları tek tek tanıtmak istiyorum. Zaman buldukça o bloglara da uğrayıp farklı lezzetleri tatmanız kendi menfaatinizedir.

Cuy-i Ruh

Kendisini yüz yüze de tanıdığım bir kardeşimin bloğudur. Tumblr şeklinde ama gördüğüm kadarıyla yeni bir blog daha açmış. (Yakında yeni adrese link veririm artık.) Tumblr bloğunda çektiği resimleri paylaşsa da ben daha çok yazdıklarıyla ilgileniyorum. Efkârlandığında öyle yazılar yazar ki okumaya doyulmaz. Sık sık uğramakta fayda var.

Yaklaşık3nokta14

Yine yüz yüze tanıdığım bir kardeşimin tumblr bloğu. Aynı yukarıdaki gibi efkârlanınca yazanlardandır kendisi. Pek sık girmesem de her girdiğimde güzel zaman geçirtir bana.

Hasaka Blog

Emekli bir öğretim üyesi olan Hasan Sabri Kayaoğlu’nun bloğudur. Emekli olduktan sonra adım attığı internet dünyasında bloğu ve paylaşımlarıyla kendine sağlam bir yer edinmiştir. Büyük bir tecrübeyle yazılmış ilgi çekici yazılarıyla her zaman elinizin altında olması gereken bir blog.

Mehmet Cabar

Endüstri Mühendisliği mezunu bir blogcu. Yazılarını büyük bir hevesle yazdığı her halinden belli. Tanıdığım kadarıyla fazla kırılgan bir yapısı var. Bloğunda yazdı mı uzun yazar ama güzel yazar.

Mnelam

İsmiyle ilgili arkadaşlarının taktığı lakabı bloğuna koyan bu arkadaşımız matematik öğretmenidir. Henüz yüz yüze tanışmadık ama yakında o da olacak inşallah. Az yazar lakin öz yazar. Her gün yeni yazı var mı diye baktırır yani.

Beşparasız Blog

Böyle ilginç ve akılda kalıcı bir ismi niçin koyduklarını kendileri de bilmiyor ama bir çiftin bloğudur burası. Daha çok evin hanımı yazar yazıları. Tasarımı da evin beyi yapar. Bir hanımın bloğunda neler olabilirse bu blogda var. Benim dikkatimi Pepee hayranlığıyla çekmiştir.

Vişnap

Vişneyle kirazın aşılanmasıyla oluşan meyveye deniyormuş vişnap. Yazarı, çok güzel tarifleriyle aç zamanlarınızın kâbusu olacak bir ablamızdır. Farklı ve güzel tarifler sayesinde bu bloğun sürekli elinizin altında olmasını isteyeceksiniz.

Hüzzam Makamı

Sosyal bilgiler öğretmeni olup henüz atanamamış bir dostumun bloğudur. Canı isteyince yazıyor maalesef. Tasarımını değiştirmesi için baskı yapsam da uğraşmamak için dokunmuyor. Ara sıra girin bakın işte. Yazıktır:)

SRGZ Blog

Bu yazının yazılmasına vesile olan Vural Egemen abinin bloğudur. Her konuda on numara yazılar bulabilirsiniz. Bir girdiniz mi çıkamazsınız bu yüzden vaktiniz bolken girmenizi öneriyorum.

Hakan Arslan

Bu bloğun oluşmasında çok emeği olan bir dostumdur. Tasarım konusunda ne zaman sıkışsam Hızır (as) gibi yetişir. Yakında evleneceği için dua ve güzel temennilerinizi iletmenizi öneririm. İşleri yüzünden ara sıra yazı yazar ama yazdı mı eser gürler:)

Eğer siz de yazılarınıza güveniyor ve dost bloglar arasında yer almak istiyorsanız İLETİŞİM bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Türk Yapımı Sosyal Ağlar – 7. Güncelleme başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

9 yorum

 • ~mnelam
  21 Mart 2014 de 13:28

  Teşekkürler CemBaki sözlerin için, yüreğine bereket, ellerine sağlık =)

 • Reyhan
  21 Mart 2014 de 14:48

  Bana da yer verdiğin için Teşekkür ederim:)

 • Beşparasız
  22 Mart 2014 de 00:52

  Çok teşekkür ediyorum .eşim ve kendi adımada ..Eşimin ayrıca kendine ait cekingen.net isimli bir blogu var biliyorsunuz değil mi ? Ben de sizin yazılarınızı fırsat buldukça okumaya çalışıyorum ,yorum yazamasamda :))
  Başarılarınızın devamını diliyorum ,umarım uzun yıllar sıkılmadan yazmaya devam edersiniz…

 • Mehmet CABAR
  23 Mart 2014 de 12:20

  Bazen kendimi çok belli ettiğimi düşünüyorum. “fazla kırılgan bir yapısı var.” demişsin ve haklısın da. Şu son zamanlarda herkes benim bi özelliğimi yüzüme söylemeye başladı. Hayırlısı :=)

 • bilgfildiz
  25 Mart 2014 de 11:29

  abilerin abisi ilk sırada yer verdiğin için teşekkür ederim(: her ne kadar fotoğrafçılığımı küçümsemiş olsan da onun yeri ayrı öhömm ((:

 • bilgfildiz
  26 Mart 2014 de 10:39

  Allah efkarlı hallerime zeval vermesin gibi bir şey olmuş bu 😀
  eyvallah teşekkür ederim abicim Allah razı olsun.

 • vuralege
  25 Temmuz 2014 de 09:18

  Bloguma yer verdiğin için, güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.

 • vişnap
  6 Ocak 2015 de 00:20

  Cem oooo ben en geç görenlerdenim çok teşekkür ediyorum güzel övgü dolu sözlerine.Senin bloğun da gelip çoğu zaman hemen okuyup çıktığım değerli bloglar arasında yüreğine sağlık.Ben vakit darlığından yorum bırakamıyorum kusuruma bakma olur mu.

 • okuruz_01
  27 Şubat 2015 de 09:24

  ciddi bir vefa örneği göstermişsiniz.bencillikten uzak paylaşımcısınız. yazılarınızı takip ediyoruz.yazılar sohbet havasında gayet etkileyici.başarılar dileriz çalışmalarınızda

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.