Türk İşi Sosyal Ağ: Quup


Ülkemizde sosyal ağ deyince herkesin aklına facebook ve twitter gelir. Hâlbuki internet üzerinde yüzlerce sosyal ağ vardır. Hatta sadece ev hayvanı besleyenlerin, sadece zenginlerin ya da sadece Lady Gaga hayranlarının üye olabildiği sosyal ağlar bile açılmış durumda.

İşte bu karmaşa içerisinde kendisine yer edinmeye çalışan, tamamen Türk emeği ve göz nuruyla ortaya çıkan bir sosyal ağ var ki gerçekten bambaşka.

İlker AKSU abimizin ortaya çıkardığı bu sosyal ağ şu anda ALPHA sürümünde ve davetiyeyle üye olunabiliyor. Yakında BETA sürümüne geçerek tüm kullanıcılara açılacak olan Türk İşi sosyal ağ şu özellikleriyle göz dolduruyor:

-Facebook’un beğen-paylaş, resim-video göstermeözellikleri

-Twitter’ın takip et-twitle özellikleri (140 karakter sınırı olmadan)

-Frienfeed’in dosya paylaşımı, uzun sohbetleri ve facebook-twitter arasında köprü görevi

-Ayrıca ekstra bir özelliği de var; site sahipleriyle birebir diyalog içine girilebilmesi

Friendfeed aslında bu özellikleri bünyesinde barındırırken facebook tarafından satın alınarak geliştirilmeye kapatılması insanları arayışlara sürüklemiş ve bu olay quup’un önünü açmıştır:)

Bir süre önce tasarımı değişen quup yakın bir zamanda grup kurma, özel mesaj gönderme, konum paylaşma, trends gibi özellikleri de kullanıcılarına açmayı planlıyor.

Hepsi ve daha fazlası için mutlaka üye olmanızı tavsiye ediyorum.

Kullanıcılarının yorum ve isteklerini dikkate alarak kendini geliştirmeyi ilke edinen quup’a “yolun açık olsun” diyorum.

Bir önceki yazımız olan Merhaba başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.