Türk İşi Sosyal Ağ: Quup


Ülkemizde sosyal ağ deyince herkesin aklına facebook ve twitter gelir. Hâlbuki internet üzerinde yüzlerce sosyal ağ vardır. Hatta sadece ev hayvanı besleyenlerin, sadece zenginlerin ya da sadece Lady Gaga hayranlarının üye olabildiği sosyal ağlar bile açılmış durumda.

İşte bu karmaşa içerisinde kendisine yer edinmeye çalışan, tamamen Türk emeği ve göz nuruyla ortaya çıkan bir sosyal ağ var ki gerçekten bambaşka.

İlker AKSU abimizin ortaya çıkardığı bu sosyal ağ şu anda ALPHA sürümünde ve davetiyeyle üye olunabiliyor. Yakında BETA sürümüne geçerek tüm kullanıcılara açılacak olan Türk İşi sosyal ağ şu özellikleriyle göz dolduruyor:

-Facebook’un beğen-paylaş, resim-video göstermeözellikleri

-Twitter’ın takip et-twitle özellikleri (140 karakter sınırı olmadan)

-Frienfeed’in dosya paylaşımı, uzun sohbetleri ve facebook-twitter arasında köprü görevi

-Ayrıca ekstra bir özelliği de var; site sahipleriyle birebir diyalog içine girilebilmesi

Friendfeed aslında bu özellikleri bünyesinde barındırırken facebook tarafından satın alınarak geliştirilmeye kapatılması insanları arayışlara sürüklemiş ve bu olay quup’un önünü açmıştır:)

Bir süre önce tasarımı değişen quup yakın bir zamanda grup kurma, özel mesaj gönderme, konum paylaşma, trends gibi özellikleri de kullanıcılarına açmayı planlıyor.

Hepsi ve daha fazlası için mutlaka üye olmanızı tavsiye ediyorum.

Kullanıcılarının yorum ve isteklerini dikkate alarak kendini geliştirmeyi ilke edinen quup’a “yolun açık olsun” diyorum.

Bir önceki yazımız olan Merhaba başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Editör

2012 yılında atıldığı blog macerasında her geçen yıl daha iyiyi hedefleyen yazar öğretmenlik ve babalık konularında da kendini geliştirmektedir. Bu aralar yazarlık damarı da kabarmakta, ilk kitabı için ter dökmektedir.

Bunları da sevebilirsin

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.