Twitter İçin En İyi Chrome Eklentileri


Twitter mı kullanıyorsunuz? Peki ya Chrome? Eğer ikisini de kullanıyorsanız Twitter hesabınızı uçuracak olan bu eklentiler çok işinize yarayacak.

PowerInbox

Hepimiz Twitter’dan bir sürü bildirim maili alırız. Bu eklenti sayesinde bu bildirim mailleri daha işe yarar bir hale geliyor. Örneğin; sizi takip eden kişi hakkında detaylı bilgi, onun takip ettiği kişilerden öneriler, o kişiye mesaj atmanız için alan v.s.

Chrome, Firefox, İE ve Safari’de kullanılabilen bu eklenti memnun kalmadığınızda kapatmanıza yarayan bir butona da sahip:)

Tareem Extender

Bu eklenti klasik Twitter görünümüne yeni özellikler eklemeye yarıyor. Mesela her tweet’in altına eski RT butonu, DM butonu, çeviri butonu ekleyebilirsiniz. Ayrıca kendi içinde bir link kısaltma servisi de mevcut. Twitter’ın görünüşünü değiştirmeden ekstra özellik istiyorsanız tam size göre:)

Tweet This Page

Her sitede, her blogda artık bir twitter butonu var. Peki, bu eklenti ne işe yarıyor? Adres satırınızın yanına bir kuş simgesi ekliyor Bir sayfada gezerken sayfayı tweet’lemek istediğinizde bu kuş simgesine tıklıyorsunuz.  Eğer bir bit.ly hesabınız varsa bununla da bağlantılı şekilde seçtiğiniz yazıyı ve linki saniyeler içinde tweet atabiliyorsunuz.

Silver Bird

Chrome’un üst sağ bölümüne renkli bir kuş butonu ekleyen bu eklenti tam teşekküllü bir Twitter istemcisidir. Hayal gücünüze bağlı olarak her şeyi kişiselleştirebileceğiniz bu eklenti ayrıca kendi içerisinde bir link kısaltma servisi de barındırıyor. Bunun gibi birçok özelliğe sahip bu eklenti sayesinde bir daha twitter.com adresine girmek istemeyebilirsiniz:)

Larry Filter for Twitter

Twitter çok saçma bir yer mi olmaya başladı? Bu eklentinin filtreleri sayesinde kaliteli bir yere çevirebilirsiniz. İlginizi çekmeyen anahtar kelimeleri ve hashtag’leri bu eklentiye kaydedin. Böylece onlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Ya da bu tarz tweet’lerin daha az görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sadeliğiyle göz dolduran bu eklenti sayesinde sizin için önemli olan hiçbir tweet’i kaçırmayacaksınız.

NOT: Tamamen çeviri olmayan bu makalemi yazarken şu yazıdan yararlandım.

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Türk Yapımı Sosyal Ağlar – 7. Güncelleme başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

2 yorum

  • Ali Can
    11 Şubat 2014 de 13:59

    Çok işime yarayacak bu yazı. Özellikle de filtreleme eklentisi. Teşekkürler!

  • Banaz'lı Halil İbrahim
    13 Ağustos 2015 de 10:14

    Güzel bir bilgilendirme olmuş emeğine sağlık teşekkür ederim bazılarını kurdum bile

Yorum Bırakabilirsiniz

Son Yorumlar

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.