WLM’de UXcore.dll Hatası ve Çözümü


Bir süre önce “wlm piyasadan çekilip yerine skype geçecek” diye haberler çıkınca ben de artık gereksiz diye wlm’yi bilgisayarımdan kaldırmıştım. Ancak skype’ta hotmail veya outlook hesabıyla oturum açabilsek de skype kullanmayan birisini arkadaş olarak ekleyemiyoruz henüz.

Bu nedenle wlm’yi tekrar kurdum ancak bu defa da uxcore.dll hatası aldım. Messenger bir türlü açılmıyordu. Çözümünü internette araştırdım ancak söylenen şeyler hiçbir işe yaramadı. Ben de kendi çözümümü buldum. Sonunda da başardım.

Şimdi o çözümü sizinle paylaşıyorum. En baştan söylüyorum “bu kesin çözüm” diyemem. Ben denedim ve bende çalıştı.

Gerçi birkaç ay sonra wlm piyasadan çekilecek. Ama Skype’a da Hotmail ve Outlook arkadaşları ekleme özelliği gelene kadar wlm’ye ihtiyacımız var.

1-Öncelikle şu adresten Glary Utilities programını indirin: http://www.glarysoft.com/

2-Programı kurduktan sonra 1 Tıkla Bakım bölümünden bilgisayarı taratıp hataları düzelttirin.

3-Glary Utilities programının Birimler/Temizlik&Onarım/Kaldırma Yönetimi bölümünü açıp Windows Live ile başlayan bütün programları acımadan kaldırın.

4-Sonra yine 1Tıkla Bakım bölümünden hataları düzelttirin ve şu adresten wlm yükleyicisini indirip çalıştırın: http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-live/essentials-home

5-Yüklerken kuracağı programları kendiniz seçmeyi tıklayıp oradan sadece messenger’ı seçerek kurun.

6-Kurulum bitince wlm yine çalışmayacak ve hata verecek. Çünkü işimiz daha bitmedi. Şimdi de Bilgisayar/C:/Windows/System32 klasörüne gidip oradan uxcore.dll dosyasını bulup Ctrl X ile keserek alın (veya silin).

7-Şimdi messenger’ın çalışması gerek. Hala çalışmıyorsa yapacak bir şey yok:)

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki Türk Yapımı Sosyal Ağlar – 7. Güncelleme başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

3 yorum

  • Repair
    26 Ocak 2013 de 00:24

    Allah razı olsun efenim.

  • Uğur Köpek Eğitim Merkezi
    16 Şubat 2014 de 11:14

    Uzun zamandır çözemediğim movie maker sorununu sayenizde aştık. Teşekkürler

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.