Yazarlık Geçmişim


Orta okul yıllarımdan beri bol bol okurum, ara ara yazarım. Yazdığım kompozisyonlarla arkadaşlarımın bazı derslerini geçmesine katkım yapmışlığım çoktur:)

Ama blogları keşfedene kadar yazı ve şiirlerimi ajandalara yazardım. Sene 2009 olunca tüm cesaretimi topladım ve ilk bloğumu açtım. Böylelikle (kendi çapımda) yazarlık kariyerim başlamış oldu.

O zamandan bu zamana yazılarımın yayınlandığı siteleri toparlamak geldi aklıma. İşte o liste:

–          bu-benim-sayfam.azbuz.com (ilk açtığım blog olur kendileri, şu an hayatta değil)

–          makaleci.com (cesaretimi toparlamama katkısı çok oldu)

–          cembaki.wordpress.com (bir sene benim kahrımı çeken emektar blogum)

–          Shiftdelete (junior editörler bölümüne bir yazı koymuştum, bir de haftanın blogları bölümüne çıkmıştı blogum: http://shiftdelete.net/haftanin-blog-siteleri-38721.html)

–          Ben olacaktım ki (bloğumla ilgili inceleme yazısı yayınlanmıştı: http://benolacaktimki.com/cembaki-wordpress-com/)

–         Sarıgöz Blog (ilk ciddi röportajımı yaptığım blog: http://www.srgz.blogspot.com/2012/12/blog-yazar-cem-baki-ile-roportaj.html)

–          Bloghocam (misafir yazar olarak yayınlanan yazım: http://bloghocam.blogspot.com/2013/04/blog-acmadan-onceki-yol-ayrm.html)

–        Medya İstasyonu (misafir yazar olarak yayınlanan yazım: http://medyaistasyonu.blogspot.com/2013/05/bir-yaz-nasl-doguyor.html)

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki İman Tahtası başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Satılık Gülücükler

Sahi neydi aşk?

Dilime Dolananlar 10

3 yorum

 • Engin
  9 Mayıs 2013 de 18:29

  Farklı mecralarda yazarlık yapmanız güzel. İnsan yazdıkça daha da geliştiriyor kendini. Bence bol bol okumak, yazmak insanı daha dinç tutan aktivitelerin başında geliyor.

 • EA
  10 Mayıs 2013 de 00:18

  umarım zaman geçtikçe başarın artar da emeğinin karşılığını alırsın çünkü çok çaba gösteriyorsun

 • pRof21
  12 Şubat 2016 de 17:48

  Başarılarınızın devamını dilerim umarım çizginizi bozmadan bu sekilde devam edersiniz..

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.