Yeni Sezona Girerken…


Yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlamış olduk. Yeni müdürün tepeden inme kararıyla yine 1. sınıflardan birisi bana itelendi. İlk başta çok itiraz ettim ama sonradan belki böylesi hayırlıdır diyerek kabullendim.

Bu sene 1.sınıfların müfredatı hafifletildiği için geçen seneden daha rahat olmayı umuyorum. Gerçi 35 kişilik bir sınıfta ne kadar verimli olabilirim bilmiyorum. Elimden geleni yapacağım:)

Maalesef köylüler aynı tas aynı hamam. Önlüğü ayakkabıyı geçtim, 50 bin lira verip son model traktör alabilen birisi 50 kuruş verip çocuğuna kalem almıyor. Ne diyebilirim ki?

*                            *

Prison Break’i bitirdikten sonra birkaç yabancı dizi denedim; Spartacus, Alcatraz, Sherlock… Maalesef pek hoşuma gitmediler. Şimdilerde iki dizi izliyorum; Fringe ve Revolution.

Revolution yeni bir dizi. Bakalım tutulacak mı?

Fringe ise 5.sezonuna başlamak üzere. Ben hala ilk sezonu izliyorum:) Aslında güzel bir dizi. Ama dizideki çatlak profesörün her bölümde meydana gelen anormal olayla ilgili “vakti zamanında bununla ilgili hükümetin bir deneyinde görev almıştım” tarzındaki konuşmasına gıcık oldum. Duyduğuma göre senaristler 3.sezonda iyice saçmalayacaklarmış. Ve profesör hemen hemen her bölümde aynı cümleyi kuracakmış. Sabırla izliyorum işte:)

*                             *

Hayatımdaki asıl olay ise biricik sevgilimle evliliğe adım adım yaklaşmamız. Gerçi bir senedir ailesi biliyor ancak sürekli bekletiyorlar ve erteliyorlar. Ama onlarda Karadenizli inadı varsa bende de var:)

Vaz geçmeyeceğim arkadaş.

Allah’ın izniyle gücüm yettiğince mücadele ettim, hala da ediyorum. Babası hariç herkes kabullendi gerçi. Onun da inadını kırabilirsem bu sene dünya evine gireceğim inşallah.

Hayatımı şu anda bu konuya endekslemiş durumdayım. Bu nedenle herkesten bol bol dua istiyorum.

Şimdilik gelişmeler bu kadar.

Saygılarımla…

 

Bir önceki yazımız olan Bugün de boş geçiyorum... başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.