Yine… yeni… yeniden…


Nereden, nasıl başlasam hiç bilmiyorum. Kısa bir geri dönüş yazısı yazma niyetindeyim ama uzayabilir de.

Aradan geçen bunca zamanda neler oldu neler. Tek tek anlatmak yerine özet geçmek yeterli olacaktır.

Yine…

Bir tayin ve sonrasında mecburi bir taşınma daha geçirdik mesela. Geçen sene şubat ayından bu yana sanırım eşyalarımız altıncı defa ev değiştirdi. Bu konuda rekorda bizde olabilir:)

Doğal olarak birçok yerde ufak tefek hasarlar oluştu.

Önceki evlerimiz ilk kattaydı hep. Şimdiki üçüncü katta olduğu için daha zorlu ve hasarlı bir taşınmanın sonucunda %70 oranında yerleşmiş bulunuyoruz. Bu defa sobalı daha doğrusu kuzineli bir evimiz var. Küçük fırınına kumpir atmak için sabırsızlanıyoruz:)

Alışamadığım bir ilçeden kendi ilçeme geçmek iyi geldi. Ekonomik ve psikolojik olarak daha rahatız elhamdülillah.

Yeni okulumda ise ilk atandığım yıla geri dönüş yaptım. Yani iki öğretmen, biri kadrolu biri ücretli. “Müdür yetkili öğretmenlik” denilen angarya yine bana kaldı. Bu nedenle daha ilk günden bir sürü evrak işi elimi öptü. Önceki öğretmen arkadaşların işi sıkı tutması ve yardımcı olmaları işime gelse de bir an önce mantığını çözmem lazım.

Yanıma verilen ücretli arkadaşım epey acemi olsa da kararlı ve inatçı birine benziyor. İnşallah yaza kadar ayrılmaz da güzel bir dönem geçiririz.

Yeni…

Yeni ilçe, yeni okul, yeni ev, yeni arkadaşlar, yeni öğrenciler, yeni sıkıntılar… Hemen hemen her şey yeni.

Rabbim nasip etseydi yeni bir araba da niyetimizde vardı ama temiz bir araç bulamadık. Bu nedenle bir süreliğine bu fikri rafa kaldırdık.

İlçeye biraz mesafeli ama çamların arasında tertemiz havası ve adım başı çeşmeleri olan güzel bir köyde başladık göreve. Evrak işlerini saymazsam iş yüküm çok ağır değil Allah’ın izniyle. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de sıkıntı çıkarmazsa çok güzel olacak.

Yeniden…

Evet, yeniden blog yazmaya dönebildim. Ne yazarım nasıl yazarım ne ara yazarım bilmiyorum ama blog yazmaktan hala vaz geçme niyetinde değilim:)

Taşınma, yerleşme, araba arama zamanlarında acayip şeylerle acayip insanlarla karşılaştığım halde şu an hiç birisi aklımda değil. “Geçmişe mazi” diyeceğiz artık.

Bu da böylesine bir ‘yeniden dönüş’ yazısı olsun.

Şunu da belirteyim ki yaklaşık bir aydır bloğa yeni yazı yazmamış olmama rağmen günlük 200-250 civarı ziyaretçi gelmiş. Bu da bloğun istikrara ulaşmaya başladığını gösteriyor.

Ufak ama beni gülümseten bu haberi sizinle paylaşıp yazıma son veriyorum.

Selametle efendim:)

Bu yazımı beğendiyseniz bir önceki TEOG’dan Geriye Kalanlar başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz.

Etiketler:, ,
Aruchan

Henüz yeni dünyaya geldim. Gelir gelmez de babam tarafından bu blogun başına geçirildim. Daha dişim çıkmamış, altıma ediyorum ama blog yazacağım, yok artık! Hemen cennetmekan dedem Fatih Sultan Mehmet Han gibi babama dönüp “eğer blog seninse blogunu yazmaya devam et, yok eğer blog benimse emrediyorum blogu sen yazacaksın” dedim ve uyumaya devam ettim. Çünkü büyüyüp buraları devralmak için uyumam gerek.

Bunları da sevebilirsin

6 yorum

 • Halil İbrahim
  10 Şubat 2015 de 15:32

  Yeni Evin, Yeni Köyün, Yeni İlçen Sana ve Hizmet verdiğin öğrencilerine hayırlı olsun. Hoşgeldin İlçemize. Bundan sonra yükün daha fazla olacak. İlçeden haberleri artık senden almak istiyoruz. Genelde ilçe Haberlerini özelde Eğitim haberlerini senden bekliyoruz. Tekrardan Hayırlı olsun. Köyün yeni sitesini görmedin sanırım hiç yorum gelmedi…
  Yorumlarını bekliyorum

 • ekrem
  10 Şubat 2015 de 18:11

  takipçinizim öğretmenim, bilginiz olsun

 • Mustafa
  11 Şubat 2015 de 00:28

  Hayırlı olsun kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun inşallah gönlüne göre arabada evde nasip eder Mevla…

 • Beraat
  11 Şubat 2015 de 17:12

  Yeni,yine,yeniden sana hayırlı uğurlu olsun inşallah 🙂

 • Emziren Anne
  2 Mart 2015 de 22:18

  kuzineli bir ev hep hayalimiz eşimle:) Hala daha bir yolunu bulup yazlik da olsa bir kuzine almayi düşünüyoruz. kafamizda hep keyifli bir tablo var Cem Bey. Oyle midir? Kuzine hep hayallerdeki haliyle mi vardir yoksa sikintisi da büyük mu?

  • Aruchan
   Cem Baki
   2 Mart 2015 de 22:35

   bazı insanların mecburiyetten kullandığı şey bazı insanlara keyifli gelebiliyor, ama emin olun düşündüğünüz gibi olmuyor:) illaki sıkıntıları var

Yorum Bırakabilirsiniz

google+ ta takip et!

instagramda takip et!

Something is wrong.
Instagram token error.